Quagliarella prepísal históriu talianskej reprezentácie: Tieto spomienky si zachovám navždy

Talian Fabio Quagliarella oslavuje gól Talian Fabio Quagliarella oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Serena Campanini

PARMA - Taliansky futbalový veterán Fabio Quagliarella sa vo veku 36 rokov a 54 dní stal najstarším strelcom v histórii tamojšej reprezentácie. Tento "husársky kúsok" sa mu podarilo dosiahnuť v utorňajšom kvalifikačnom zápase J-skupiny o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy.

"Squadra azzurra" si v Parme presvedčivo poradila s outsiderom z Lichtenštajnska a pri víťazstve 6:0 sa Quagliarella "blysol" dvomi premenenými penaltami. Talianom tak dopomohol k najvyššiemu víťazstvu za ostatných 57 rokov.

"Musím sa poďakovať Leonardovi Bonuccimu a Jorginhovi, oni sú totiž pravidelní realizátori pokutových kopov, no dovolili mi, aby som ich zahrával ja. Počas zápasu mi povedali: 'Je to tvoja noc, mal by si ich zahrávať ty'. Ďakujem aj fanúšikom, ktorí ma povzbudzovali a tlieskali mi, keď som odchádzal dolu z ihriska. Tieto spomienky si zachovám navždy," povedal nestarnúci útočník, ktorý je v drese Sampdorie Janov s 21 gólmi aktuálne najlepším strelcom doterajšieho priebehu Serie A 2018/2019. "Je skvelé, že v jeho veku hrá stále, ako keby mal iba 19. Ľudia ho skrátka milujú," povedal tréner reprezentácie z Apeninského polostrova Roberto Mancini, ktorého citoval web football-italia.net.

Viac o téme: Taliansko Fabio Quagliarella
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Serena Campanini; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články