Obrovské problémy v kabíne Chomutova: Slovenský obranca Valach skončil v nemocnici

Juraj Valach
Juraj Valach

BRATISLAVA - Už takmer týždeň sa hokejisti Chomutova boria s poriadnymi problémami. Pirátov čaká baráž o zotrvanie v najvyššej českej súťaži, no tréner Vladimír Růžička má problém poskladať zostavu na blížiace sa zápasy "o prežitie". Väčšiu časť kádra už niekoľko dní trápia žalúdočné problémy a v jednom prípade už bola potvrdená salmonelóza.

Očakávanie je, že ju majú aj ostatní hráči, ktorí minulú stredu v kabíne spolu konzumovali tatársky biftek. "Potvrdená bola len u jedného, ale doktor tvrdí, že pokiaľ všetci konzumovali rovnaké jedlo a majú totožné príznaky, je dané, že ju majú aj ostatní. Nie je možné, aby ju niekto nemal, keď sa ukázali príznaky," ozrejmil pre hokej.cz Růžička a pokračoval: "Všetci nakazení sú na tom rovnako a doma skoro zomierajú. Chlapci do seba nemohli dostať ani vodu. Keď sa trochu napili, hneď leteli na záchod. Majú kŕče v bruchu, Juraja Valacha dokonca odviezli do nemocnice. U starších osôb to môže byť ohrozenie života. Nepomôže nič iné ako čakať."

Kouč Vladimír Růžička mal už v posledných dvoch zápasoch play-out so skladaním zostavy a väčšinu jeho kádra tvorili juniori a hokejisti z rezervného mužstva.


Tagy: Piráti Chomutov Juraj Valach

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
piratichomutov.cz

DISKUSIA