VIDEO Nitra využila výhodu domáceho prostredia: V sérii so Zvolenom sa ujala vedenia

Marek Slovák (Nitra) a brankár Mackenzie Skapski (Zvolen)Marek Slovák (Nitra) a brankár Mackenzie Skapski (Zvolen) Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NITRA - Hokejisti Nitry využili výhodu domáceho ľadu a zdolali hráčov Zvolena 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) v treťom súboji semifinále play-off slovenskej najvyššej súťaže. V sérii hranej na štyri víťazstvá vedie HK Nitra 2:1. O všetky tri góly víťazného tímu sa postaral druhý útok Nitry. Dva góly strelil Kanaďan Lane Scheidl, jeden si pripísal jeho krajan Kale Kerbashian. Jediný úspech Zvolena zaznamenal za stavu 0:2 Lukáš Handlovský. Štvrtý zápas série je na programe v sobotu 30. marca od 18.00 h opäť v Nitra Aréne.

V prvej tretine boli domáci hokejisti o čosi aktívnejší (pomer striel 9-6), ale na prvý gól si museli fanúšikovia v zaplnenej nitrianskej aréne počkať až do druhej časti hry. Ubehlo z nej len 45 sekúnd, keď Scheidl bekhendom na dvakrát prekonal brankára Skapského Pre kanadského krídelníka "corgoňov" to bol už 22. gól v tejto sezóne. Na opačnej strane Zvolenčania v prvých siedmich minútach druhej tretiny ani poriadne nevystrelili, ale o čosi neskôr sa mohli dočkať vyrovnania. Najprv Zuzin pálil iba do Hanuljaka a neskôr sa šikovný obranca Vandane natlačil až pred brankára hostí, ale neprekonal ho.

V prvej tretine boli domáci hokejisti o čosi aktívnejší (pomer striel 9-6), ale na prvý gól si museli fanúšikovia v zaplnenej nitrianskej aréne počkať až do druhej časti hry. Ubehlo z nej len 45 sekúnd, keď Scheidl bekhendom na dvakrát prekonal brankára Skapského Pre kanadského krídelníka "corgoňov" to bol už 22. gól v tejto sezóne. Na opačnej strane Zvolenčania v prvých siedmich minútach druhej tretiny ani poriadne nevystrelili, ale o čosi neskôr sa mohli dočkať vyrovnania. Najprv Zuzin pálil iba do Hanuljaka a neskôr sa šikovný obranca Vandane natlačil až pred brankára hostí, ale neprekonal ho. Druhý útok Nitry sa v druhej tretine zaskvel gólovo ešte raz. V 37. min Šiška spoza bránky adresoval presnú prihrávku Kerbashianovi a kanadský útočník strelou bez prípravy zvýšil na 2:0. Zvolenčanom trvalo 49 minút, kým konečne prekonali Hanuljaka v domácej bránke. Podarilo sa to Handlovskému. V zostávajúcom priebehu domáci pozorne bránili a svoje víťazstvo pečatili do prázdnej bránky pri power-play súpera. Úspešným strelcom bol opäť Scheidl.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - semifinále play-off - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - piatok:

HK Nitra - HKM Zvolen 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) - /stav série: 2:1/
Góly: 21. Scheidl (Šiška, Kerbashian), 37. Kerbashian (Šiška, Scheidl), 59. Scheidl (Šiška) - 49. Handlovský (Michal Chovan, Obdržálek)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Novák - Tvrdoň, Smrek, 3600 divákov

Zostavy:
Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Kerbashian, Šiška, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Pätoprstý - Fominych
Zvolen: Skapski - Fraser, Poyhonen, Ulrych, Vandane, Hraško, D. Růžička, Zeleňák, Drgoň - Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Mich

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Rozhodlo väčšie chcenie, ale samozrejme, musíte dať prvý gól. Oba tímy boli pozorné v obrane a nebolo toľko čistých šancí. Po druhom zápase sme sa bavili s Kaleom Kerbashianom a Laneom Scheidlom, že od nich čakáme viac. Ak máme nejaké rezervy, tak je to práve tam. Pomohlo, asi si ich zavoláme opäť."

Juraj Šiška, útočník Nitry, v zápase 0+3: "Som rád, že nám vyšiel tento zápas a chcel by som sa poďakovať chlapcom, pretože každý jeden odviedol svoj najlepší výkon. Dotiahli sme to do víťazného konca. Každý chvíľku ťahá pílku a dnes to bola naša druhá lajna. V play off je dôležitý každý jeden gól a my sme sa ho snažili streliť prví. Podarilo sa nám to, no škoda, že sme si to zdramatizovali v závere takou miernou chybičkou. Myslím si, že náš výkon bol dnes dobrý a nadviažeme naňho v ďalších zápasoch. Po dlhej dobe som mal v hľadisku maminu, tak som rád, že sa mi darilo."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "S jedným gólom nemôžeme vyhrať. Myslím si, že prvú tretinu sme začali dobre, ale sami sme si zahodili šance. Po prvom góle sme sa prestali byť silní v súbojoch, Nitra bola rýchlejšia, silnejšia. Škoda, toho prvého gólu po buly i toho druhého. Podarilo sa nám znížiť, odvolali sme brankára, vyhrali sme buly, no náš hráč stratil puk a oni z toho dali gól."

Viac o téme: HKM Zvolen HK Nitra