Sedemnástka remizovala s rovesníkmi zo Švédska: Boli sme lepším tímom!

Sedemnástka Sedemnástka Zdroj: Facebook - Slovenský futbalový zväz

STARA PAZOVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov hrali nerozhodne s rovesníkmi zo Švédska 0:0 v piatkovom druhom vystúpení na turnaji II. kvalifikačnej fázy (Elite Round) o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie do Írska (3. - 19. mája 2019). Zverenci trénera Mareka Bažíka na turnaji 8. skupiny tiež v Starej Pazove podľahli v utorok domácim vrstovníkom zo Srbska 1:3, na podujatí zatiaľ získali jeden bod a sú v priebežnej tabuľke na 3. mieste o skóre pred Švédmi.

Mladých Slovákov čaká v pondelok 1. apríla od 14.00 h v Belehrade ešte súboj s Francúzmi, ktorí na úvod zdolali Švédov 2:0. Na záverečný turnaj ME "17" preniknú víťazi ôsmich skupín druhej fázy eliminácie a sedem najlepších tímov z druhých miest v jednotlivých skupinách (do úvahy sa berú iba výsledky dosiahnuté proti mužstvám na 1. a 3. pozícii v skupine, pozn.), túto pätnástku krajín doplní na 16 účastníkov finálového podujatia organizátor z Írska.

Turnaj II. fázy (Elite Round) kvalifikácie ME 2019 futbalistov do 17 rokov v Srbsku - piatok:

8. skupina (Stara Pazova/Belehrad):

Slovensko "17" - Švédsko "17" 0:0
ŽK: 23. Nebyla, 74. A. Obert, 77. P. Leitner, 84. Gomola, 90.+ Javorček - 27. Nilsson, 90.+ Edvardsson
Zostava SR "17": Belko - Tandara, P. Leitner, A. Obert, Javorček - Nebyla - A. Kaprálik, G. Hornyák (64. Gomola), Mojžiš, Suslov (77. Szetei) - Čerepkai (63. Matoš)

Hlas (zdroj: SFZ):
Marek Bažík (tréner futbalistov SR "17"): "Dnešný zápas hodnotím pozitívne, aj keď sme v ňom nezvíťazili. Myslím si, že od prvej do poslednej minúty sme boli lepším tímom. Hrali sme aktívne, najmä v druhom polčase sme dokázali Švédov zatlačiť do hlbokého obrannéjo bloku a boli sme schopní vypracovať si vyložené šance. Žiaľ, ako v prvom, tak aj v druhom zápase, sme ich nevyužili, čo ma veľmi mrzí. Chlapcom nemám čo vyčítať, pretože išli nadoraz až do posledných minút. Urobíme maximum, aby sme sa čo najlepšie pripravili na Francúzov."

Viac o téme: Slovensko Švédsko