Keď mu ide karta nielen na kurte: Komické vyjadrenie Federera na adresu bombardéra!

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP Photo/Joe Skipper

MIAMI - Švajčiar Roger Federer bude súperom amerického tenistu Johna Isnera vo finále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami.

Obaja si v semifinále poradili s kanadskými tínedžermi. Obhajca titulu Isner nasadený ako siedmy zdolal 18-ročného kvalifikanta Félixa Augera-Aliassima vo dvoch tajbrejkoch za 114 minút 7:6 (3), 7:6 (4). Turnajová štvorka Federer si poradila s 19-ročným Denisom Shapovalovom (20.) za 73 minút 6:2, 6:4.

Tridsaťtriročný Isner dokráčal do finále vďaka neuveriteľnej schopnosti využívať tajbrejky. Skrátené koncovky setov hral v každom z piatich zápasov na ceste do finále a vyhral všetkých deväť. V semifinále proti Augerovi-Aliassimovi zahral 21 es a vyhral 75% bodov rozohraných po prvom podaní do kurtu. Do finále postúpil bez straty setu, zabojuje o 15. singlový titul v kariére.

Švajčiar bude proti obhajcovi trofeje Isnerovi bojovať o štvrtý titul v Miami. "Viem, čo môžem od Johna očakávať. Ak mu pôjde prvé podanie, bude to veľmi náročné. Presvedčil som sa o tom na Laver Cup-e, kde mal súper k dispozícii mečbal. Bude to ako jedenástkový rozstrel. On bude exekútor, ja v pozícii brankára," dodal grandslamový rekordér.

Viac o téme: Roger Federer John Isner