VIDEO Lobotkovci v kľúčovom dueli s parádnym obratom, žiariaci Messi opäť potvrdil extratriedu

Lionel Messi a Malcom oslavujú gól FC BarcelonaLionel Messi a Malcom oslavujú gól FC Barcelona Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom mestskom derby nad Espanyolom 2:0. Oba góly domácich "blaugranas" strelil Lionel Messi a s 31 presnými zásahmi kraľuje tabuľke strelcov španielskej ligy.

Úradujúci majster natiahol sériu víťazstiev v La Lige na šesť zápasov. Na čele tabuľky má pred druhým Atléticom Madrid naďalej 10-bodový náskok, zverenci trénera Diega Simeoneho takisto bodovali naplno a vyhrali na pôde Alavésu suverénne 4:0.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka odohral celé stretnutie pri domácom víťazstve Celty Vigo nad Villarrealom 3:2. Galícijský tím prehrával už v 15. minúte 0:2, no nezložil zbrane a v priebehu druhého polčasu dokázal skóre otočiť tromi presnými zásahmi. O dva sa postaral Iago Aspas, ktorý nastúpil na svoj prvý zápas po zranení. Tridsaťjedenročný útočník sa vrátil do súťažnej akcie po tom, čo vynechal tri mesiace pre problémy s lýtkovým svalom. Celta je v tabuľke naďalej na zostupovom 18. mieste, ale od sedemnásteho Villarrealu ju delí už len bod.