VIDEO Černák ukázal srdce a odhodlanie: Pochvala za bitku s jedným z najtvrdších hráčov NHL

Erik Černák sa bije s útočníkom Washingtonu Tomom WilsonomErik Černák sa bije s útočníkom Washingtonu Tomom Wilsonom Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

NEW YORK - Tampa Bay s Erikom Černákom podľahla Washingtonu 3:6, slovenský obranca zaznamenal počas takmer 20 minút na ľade mínusový bod a jeden strelecký pokus. Navyše sa druhýkrát v NHL pobil, keď v 53. minúte absolvoval pästný súboj so "zlým mužom" Tomom Wilsonom.

Zdalo sa, že Černák v ňom mal navrch, no súper záverečnou tvrdou ranou pravačkou trafil slovenského beka do tváre a poslal ho k ľadu. Černák utrpel nešpecifikované zranenie a na záverečné minúty sa už do hry nevrátil. Podľa trénera "bleskov" Jona Coopera by nemalo byť zranenie vážne. "Bude v poriadku," potvrdil Cooper.

Medzi Černákom a Wilsonom to "vrelo" už v predchádzajúcich zápasoch, tentoraz už obaja odhodili rukavice. "Už párkrát som ho vyzval na pästný duel a povedal mi, že do toho pôjde, len sme sa potom vždy nejako oddelili. Nikdy nechcete vidieť, ako sa niekto zraní, ale bolo to jeho rozhodnutie a postavil sa sám za seba. V tejto fáze sezóny emócie gradujú a takéto vecí sa zvyknú stávať," komentoval bitku Wilson, ktorý si v zápase pripísal aj jednu asistenciu.

Pre Černáka to bola druhá profiligová bitka, v prvej zdolal Matta Beleskeyho z New Yorku Rangers. "Wilson je jeden z najtvrdších hráčov v lige. Erik ukázal srdce a odhodlanie," pochválil spoluhráča z obrany Ryan McDonagh.

Viac o téme: Washington Capitals Tampa Bay Lightning Erik Černák Tom Wilson