Šokované vedenie Cardiffu: Ako mohol takýto pilot viesť lietadlo, v ktorom tragicky zahynul Sala?

Emiliano SalaEmiliano Sala Zdroj: Profimedia

Vedenie klubu Cardiff City je šokované najnovšou správou ohľadne smrti argentínskeho futbalistu Emiliana Salu. Podľa nej pilot lietadla, ktoré viezlo Salu do nového pôsobiska, nebol spôsobilý lietať v noci, zrejme totiž trpel farbosleposťou.

"Sme hlboko znepokojení správou, podľa ktorej pilot David Ibbotson a ďalšie osoby, ktoré organizovali let, kompletne ignorovali pravidlá leteckej prepravy a dostali pána Salu do takého ohrozenia života," uviedol klub anglickej Premier League v stanovisku, z ktorého citovala agentúra AFP.

Lietadlo so Salom sa zrútilo do Lamanšského prielivu 21. januára, dva dni po tom, ako Cardiff podpísal zmluvu s argentínskym útočníkom, ktorý dovtedy pôsobil v FC Nantes. Nehodu neprežili hráč ani pilot. Britská verejnoprávna spoločnosť BBC Wales v sobotu zverejnila informácie, podľa ktorých pilot trpel farbosleposťou. "Táto porucha vylučuje nočné lietanie, pretože je kľúčové, aby piloti v tme rozoznávali zelené a červené svetlá," uviedli zdroje z leteckého prostredia. "Informácia, že pilot David Ibbotson nemal povolenie na nočné lietanie, nás všetkých šokovala. Dúfame, že tí, ktorí sú zodpovední za nehodu, budú potrestaní," dodal cardiffský klub.

Vyšetrovatelia nehody aj Britský civilný letecký úrad informácie odmietli komentovať. Ibbotsonova licencia vzbudila pochybnosti už skôr. Mal síce platnú registráciu v USA, ktorá mu umožňovala lietať aj v rámci Európskej únie, ale nie na komerčné účely.

Viac o téme: Cardiff City FC Emiliano Sala
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články