VIDEO Vyrovnávajúci gól z jasného ofsajdu: Trápiaca sa Chelsea vydrela triumf na pôde Cardiffu

Eden Hazard a Harry ArterEden Hazard a Harry Arter Zdroj: SITA/AP - Nick Potts

LONDÝN - Chelsea otočila súboj v anglickej futbalovej lige v závere stretnutia na ihrisku zostupom ohrozeného Cardiffu a vďaka gólu v nadstavení zvíťazila 2:1.

Hrozbu prvej porážky londýnskeho veľkoklubu s waleským celkom v histórii Premier League odvrátil hlavičkou po Willianovom centri striedajúci Ruben Loftus-Cheek. O vyrovnanie sa v 84. minúte postaral takisto hlavou obranca César Azpilicueta, ktorý však zakončoval z jasného ofsajdu.

Chelsea mala v stretnutí hernú prevahu, ale defenzívu disciplinovane hrajúceho Cardiffu dobývala dlho márne. Naopak v úvode druhého polčasu poslal domácich do senzačného vedenia volejom Victor Camarasa. Nespokojní fanúšikovia hostí v tej chvíli začali volať po odchode trénera Maurizia Sarriho. Taliansky kouč nechal v zápase s outsiderom odpočívať hlavnú hviezdu tímu Edena Hazarda a poslal ho do hry až po prestávke.

Chelsea, ktorú čaká vo štvrťfinále Európskej ligy súboj s pražskou Slaviou, sa napriek nepresvedčivému výkonu bodovo dotiahla na piaty Arsenal. "Kanonieri" však majú k dobru pondelňajší zápas s Newcastlom.

Cardiff City - FC Chelsea 1:2 (0:0)
Góly: 46. Camarasa - 84. Azpilicueta, 90.+1 Loftus-Cheek

Viac o téme: Eden Hazard FC Chelsea Londýn Cardiff City FC
  • Zdroj: ČTK, TASR