VIDEO Young rozhodol o výhre v poslednej sekunde predĺženia, Denver a Oklahoma City doma zaváhali

Na snímke vľavo hráč Bucks Sterling Brown a vpravo hráč Atlanty Kevin HuerterNa snímke vľavo hráč Bucks Sterling Brown a vpravo hráč Atlanty Kevin Huerter Zdroj: TASR/AP

DENVER - Basketbalisti Denveru nečakane zakopli doma s Washingtonom 90:95 v nedeľňajšom zápase NBA a menej ako dva týždne pred koncom základnej časti znížili svoju šancu obsadiť prvú priečku v Západnej konferencii. Na Golden State, ktoré nezaváhalo doma proti Charlotte (137:90), aktuálne strácajú jeden duel. Nuggets mali zápas pod kontrolou, no "zaspali" úvod druhého polčasu a tretiu štvrtinu prehrali 10:22.

Vo vyrovnanom závere najlepší hráč Denveru Nikola Jokič žiadal od rozhodocov odpískanie faulu. Tí ho však po druhej technickej chybe poslali do šatne a domáci potom nezvládli koncovku. "Nikola a Jamal Murray sú dôležitá súčasť tímu pri tesných záveroch. Bez nich sme sa strelecky trápili, tak ako celý večer," povedal po zápase tréner Denveru Mike Malone.

Milwaukee Bucks majú už takmer istú najlepšiu bilanciu po základnej časti, a tak nechali v Atlante odpočívať viaceré opory. Nenastúpili Jannis Antetokunmpo, Khris Middleton ani Eric Bledsoe a bola z toho dráma, po ktorej sa domáci Hawks tešili z triumfu po predĺžení 136:135. V poslednej sekunde rozhodol strelou zo vzduchu 20-ročný nováčik Trae Young. "Snažil som sa odpáliť loptu preč a zrazu bol tam. Dobre to zahral, chlapec," pochválil protihráča Brook Lopez, ktorý zachytil vhadzovanie z autu, no nechtiac asistoval Youngovi pri víťaznej strele.

Dallas Mavericks bojujú už iba o česť, no dokázali uspieť na palubovke tímu Oklahoma City 106:103 dokonca bez najlepšieho strelca Luku Dončiča. Za domácich opäť zbieral štatistické ukazovatele Russell Westbrook a zastavil sa na triple-double 25 bodov a 11 doskokov i asistencií. Lenže hostia podali skvelý kolektívny výkon, lavička Dallasu prekonala súperovu v pomere 57:14. Až 12 hráčov bodovalo, zo všetkých treba spomenúť najmä 40-ročného nemeckého veterána Dirka Nowitzkého, ktorý skákal o dušu a utvoril si sezónne maximum 13 doskokov.