VIDEO Navas napriek zranenému Courtoisovi na lavičke: Zidane dal prednosť svojmu synovi

Zidane poslal do brány syna LucuZidane poslal do brány syna Lucu Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Poriadne sa natrápili, ale napokon futbalisti Realu Madrid pod vedením staronového trénera Zinedina Zidanea zdolali v La Lige Huescu 3:2. V nedeľňajšom 29. kole rozhodol o ich triumfe na Santiago Bernabeu gólom z 89. minúty útočník Karim Benzema.

"Biely balet" vyhral tretíkrát za sebou, Zidane má zatiaľ bilanciu dva zápasy - dve víťazstvá. Proti nováčikovi, ktorý okupuje posledné miesto v tabuľke, nasadil Francúz kombinovanú zostavu. Do brány poslal svojho syna Lucu, pre ktorého to bol prvý zápas za A-tím v tejto sezóne. Naposledy chytal za prvé mužstvo v záverečnom kole minulej sezóny pri rozlúčke jeho otca v klube. Luca Zidane inkasoval už v 3. minúte po zásahu 19-ročného Cucha, ešte stále úradujúci európsky šampión otočil po góloch Isca a Daniela Ceballosa. Hlavička Xabiera Etxeitu dala hosťom v 74. minúte ešte nádej, ale všetko vyriešila Benzemova strela do ľavého horného rohu brány v závere duelu.

O francúzskom útočníkovi sa špekuluje, že táto sezóna bude v Reale pre neho posledná a v lete odíde do Manchestru United. Jeho krajan a kouč má ale iný názor. "Sme s ním veľmi spokojní. Ja s ním počítam, máme ešte deväť zápasov a bude v nich hrať. Potom uvidíme, čo sa stane. Je ale stále hráč Realu Madrid a ja si nemyslím, že sa to zmení," citovala agentúra AFP Zidanea. Real je na treťom mieste tabuľky o dva body za mestským rivalom Atleticom, resp. o 12 bodov za lídrom a obhajcom FC Barcelona.

Viac o téme: Real Madrid Zinedine Zidane Luca Zidane