Mladým futbalistom sa sen o európskom šampionáte rozplynul: Sedemnástka na záver s hladkou prehrou

Sedemnástka Sedemnástka Zdroj: Facebook - Slovenský futbalový zväz

BELEHRAD/STARA PAZOVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov podľahli rovesníkom z Francúzska 0:3 v pondelňajšom záverečnom treťom vystúpení na turnaji II. kvalifikačnej fázy (Elite Round) o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v Írsku (3. - 19. mája 2019). Vedúci gól favorita stretnutia v Belehrade strelil v 24. min Lucien Agoume, tesne pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku si dal "vlastenca" stopér Patrik Leitner a výhru Francúzov spečatil v 81. min Adil Aouchiche z pokutového kopu.

Zverenci trénera Mareka Bažíka na podujatí ani raz nezvíťazili, s jediným bodom a skóre 1:6 obsadili posledné 4. miesto. Mladí Slováci na úvod podľahli v utorok domácemu Srbsku 1:3 a v piatok remizovali so švédskou futbalovou "sedemnástkou" 0:0. Na záverečný turnaj ME "17" postúpili z tejto 8. skupiny Francúzi, ktorí absolvovali turnaj Elite Round bez zaváhania - získali plný počet 9 bodov pri skóre 6:0.

Na májový kontinentálny šampionát tejto vekovej kategórie preniknú víťazi ôsmich skupín druhej fázy eliminácie a sedem najlepších tímov z druhých miest v jednotlivých skupinách (do úvahy sa berú iba výsledky dosiahnuté proti mužstvám na 1. a 3. pozícii v skupine, pozn.), túto pätnástku krajín doplní na 16 účastníkov finálového podujatia organizátor z Írska.

8. skupina (Stara Pazova / Belehrad):

Srbsko "17" - Švédsko "17" 1:2 (0:1)

Francúzsko "17" - Slovensko "17" 3:0 (2:0)
Góly: 24. Agoume, 44. P. Leitner (vlastný), 81. Aouchiche (z pok. kopu), ŽK: 12. Nsona Wa Saka, 64. Kouassi - 22. Tandara, 35. Javorček, 49. A. Kaprálik, 73. M. Novák, ČK: 31. Tandara (SR "17") po druhej ŽK

Zostava SR "17": Belko - Tandara, P. Leitner, A. Obert, Javorček - G. Hornyák (70. Suslov), Nebyla (58. M. Novák), Mojžiš (46. Gomola) - A. Kaprálik (58. Vlasák), Matoš (84. Čerepkai), Szetei