Slovenský záložník si v Olomouci otvoril strelecký účet: Bolo to zlé zakončenie, ale dobrá dorážka

Milan Lalkovič
Milan Lalkovič

OLOMOUC - Niekdajší slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Milan Lalkovič sa v sobotňajšom ligovom dueli v Zlíne (2:0) premiérovo zapísal do listiny strelcov v drese svojho českého klubu Sigma Olomouc. Dvadsaťšesťročný rodák z Košíc pôsobí na Hanej od októbra. Doteraz nastúpil v 11 dueloch Fortuna ligy 2018/2019 a v regionálnom derby ukázal, prečo ho brali do klubu. V nadstavenom čase druhého polčasu prekonal krajana v bránke Zlína Mateja Rakovana a spečatil triumf Olomouca.

"Dobrý nábeh, zlé zakončenie a dobrá dorážka," takto opísal Lalkovič svoj presný zásah pre Sigma TV. Šikovný krídelník, ktorý vyrastal v akadémii anglického klubu FC Chelsea, sa v Zlíne dostal na ihrisko v 64. min za stavu 1:0 pre hostí. "Bol to ťažký zápas. Do prestávky sme ako-tak držali loptu, ale skôr vzadu, kde sme neboli nebezpeční. Súper pokojne mohol streliť tri góly. Mal na to niekoľko šancí, ale brankár Buchta nás podržal," vyhlásil Lalkovič a k priebehu stretnutia ďalej poznamenal: "Potom sme dali gól, Yunis to krásne zakončil pätou. Zlín nás predtým, ako som prichádzal na ihrisko, dostal pod tlak. Bolo 1:0 pre nás, takže sme mali čo brániť. Hrali sme preto na brejky a jeden nám, chvalabohu, vyšiel a dotiahli sme to do víťazného konca. Bolo to ťažké, ale sme radi za tie body."

Sigma sa v zimnej prestávke zameriavala predovšetkým na boj o zotrvanie v najvyššej súťaži. "V situácii, v ktorej sme boli pred zimnou prípravou, by veľa mužstiev nechcelo byť. Vážime si preto každý bod a ideme od zápasu k zápasu. Samozrejme, víťazstvami sme sa odrazili vyššie a môžeme pozerať trošku inde. Treba však ďalej pracovať a ako som povedal, ísť zápas po zápase," myslí si Lalkovič, ktorý má vo futbalovom životopise okrem Anglicka aj angažmány v Portugalsku, Holandsku a Škótsku.

Niekoľko nedávnych víťazstiev Sigmu vyšvihli v tabuľke na 10. miesto, z ktorého to nemá ďaleko do najlepšej šestky. Stále je navyše v hre aj v Českom pohári, kde sa vo štvrťfinále postaví pražskému tímu Bohemians 1905. "Priblížili sme sa k Zlínu (momentálne na 7. mieste, pozn.) na dva body. Najbližšie máme v pohári ´Bohemku´ a v lige nastúpime proti Karvinej, čo sú zápasy, ktoré by sme mohli zvládnuť. V tíme je dobrá atmosféra, všetci ´makáme´ naplno. Myslím si, že v hre s loptou máme solídnu kvalitu. Možno to niekedy v zápasoch ukazujeme menej, ale podľa mňa to stále dokážeme zo seba dostať," skonštatoval Milan Lalkovič.


Tagy: Milan Lalkovič Sigma Olomouc

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
sigmafotbal.cz; Video: youtube.com

DISKUSIA