VIDEO Zázračný gól v rozhodujúcom siedmom zápase: Rana ako z dela z obrannej tretiny!

Jan Švrček strelil zázračný gólJan Švrček strelil zázračný gól

PLZEŇ - Hokejový zázrak, inak sa to ani opísať nedá. Obranca, ktorý strelí gól raz za sezónu, sa postaral o senzáciu, ktorá ešte zamotala rozhodujúci siedmy zápas v českej najvyššej hokejovej súťaži.

Plzeň bojovala o postup do semifinále v play-off s Olomoucom. Keďže skončila v základnej časti na treťom mieste, bola v úlohe favorita a mala k dispozícii výhodu domáceho prostredia v rozhodujúcom siedmom zápase. Do konca zostávali už iba minúty a Plzeň sa radovala z pohodlného vedenia 3:1. Brankár Frodl podával počas celej série výborné výkony a šanca na zvrat bola už iba teoretická.

Do konca stretnutia zostávali už iba 2 minúty a 34 sekúnd. Obranca Švrček pálil z vlastného obranného pásma a azda ani on sám nečakal, že jeho strela skončí gólom. Cieľom bolo trafiť bránku, aby z toho nebolo zakázané uvoľnenie. Puk však dopadol tesne pred brankárom a odrazom ho zmiatol. Frodl chcel zastaviť letiaci projektil iba lapačkou a nie telom, čo sa mu stalo osudným. Náhodný gól zdramatizoval celé stretnutie, lenže Olomouc zázrak nedokončil a siedmy zápas napokon prehral tesne 2:3.

Viac o téme: HC Škoda Plzeň HC Olomouc Jan Švrček
  • Zdroj: športky