Bývalý víťaz Vuelty podstúpil dôležitú operáciu: Boli dni, keď som sa cítil ako mŕtvy

Fabio Aru
Fabio Aru

RÍM - Taliansky cyklista Fabio Aru podstúpil angioplastiku zúženej iliakálnej artérie v ľavej nohe. Jazdec zoskupenia UAE Team Emirates sa z tohto dôvodu nezúčastní na úvodnej Grand Tour aktuálnej sezóny Giro d'Italia. Zúžená tepna zabraňovala adekvátnemu prekrvovaniu organizmu pri maximálnom výkone. Rodák zo Sardínie Aru vlani prestúpil do UAE Team Emirates, nedosiahol však počas uplynulej sezóny žiadny prenikavý výsledok.

"Boli dni, keď som sa cítil na bicykli ako mŕtvy. Bol som zdevastovaný. Cítil som sa hrozne. Ešte horšie bolo to, že som nepoznal príčinu môjho stavu," uviedol Aru pre taliansky denník La Gazzetta dello Sport a dodal: "Keď som sa dozvedel diagnózu, veľmi som sa vystrašil. Plakal som. Iba zopár ľudí vedelo, ako veľmi trpím. Napriek maximálnemu úsiliu som sa nevedel dostať na predchádzajúcu úroveň. Nebol som sám sebou a bolo pre mňa nemožné byť šťastným." Termín Fabiovho návratu do súťažného diania zatiaľ nie je známy.

Aru prenikol do profesionálnej cyklistiky v drese Astany v roku 2012 a súčasťou kazašského tímu bol počas šiestich sezón. V roku 2015 vyhral prestížnu španielsku Grand Tour Vuelta a Espaňa, na pódium vystúpil na Giro d'Italia 2014 a 2015.


Tagy: Fabio Aru

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA