VIDEO Gólová prestrelka vo Villarreale: Barcelona dvoma zásahmi v nadstavení zachránila remízu

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

MADRID - Futbalisti FC Barcelona v dramatickej prestrelke uhrali remízu 4:4 na pôde Villarrealu v utorkovom 30. kole najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy. Už v 12. min sa presadil Brazílčan Philippe Coutinho po ukážkovej prihrávke od krajana Malcoma pred prázdnu bránku súpera a o štyri minúty neskôr sa presadil aj druhý spomenutý hráč.

Následne však úradoval domáci tím. Na 1:2 ešte v 23. min znížil Samuel Chukwueze, obrat Villarrealu zariadili v druhom polčase svojimi gólmi Karl Toko Ekambi, Vicente Iborra a Carlos Bacca. V tomto momente to vyzeralo, že "žltá ponorka" doma šokuje verejnosť prekvapujúcim obratom proti favoritovi. V nadstavenom čase však najprv skorigoval peknou strelou z priameho kopu Lionel Messi a o pár sekúnd neskôr vyrovnal Luis Suárez. "Blaugranas" tak v nadstavení "utiekli hrobárovi z lopaty".

Hráči Atlética Madrid si zmerali sily s Gironou, ktorú zdolali 2:0. Víťazstvo "rojiblancos" zariadili gólom zo 76. min stopér Diego Godín, ktorého v nadstavenom čase doplnil presným zásahom francúzsky útočník Antoine Griezmann. V treťom utorňajšom zápase remizoval Espanyol Barcelona doma s Getafe 1:1.

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 30. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy 2018/2019:

Atlético Madrid - Girona 2:0 (0:0)
Gól: 76. Godín, 90.+ Griezmann

Espanyol Barcelona - Getafe 1:1 (0:0)
Góly: 56. B. Iglesias - 72. A. Rodríguez

Villarreal - FC Barcelona 4:4 (1:2)
Góly: 23. Chukwueze, 50. Ekambi, 62. Iborra, 80. Bacca - 12. Coutinho, 16. Malcom, 90.+ Messi, 90.+ L. Suárez, ČK: 86. Álvaro (Villarreal) po 2. ŽK