VIDEO Toto si nemôžete pamätať! Chárov prvý pästný súboj: Tvrdé KO po pár sekundách

Zdeno Chára v pästnom súboji
Zdeno Chára v pästnom súboji

BOSTON - Už sa to zdá ako večnosť, čo slovenský obor Zdeno Chára pôsobí v NHL. Zaspomínajme si však na jeho začiatky v zámorí. Bolo to ešte minulé milénium. Odvtedy už robustný obranca zažil nespočetné množstvo pästných súbojov a stal sa neodmysliteľnou súčasťou najlepšej hokejovej ligy na svete. Niekde však začať musel. Čo sa týka bitiek, podarilo sa mu to na výbornú. Hneď vo svojej zámorskej premiére vypol protihráča akoby diváci sledovali box a nie hokej.

Dlhovlasý mladík so sedmičkou na drese. Presne tak, toto bol kedysi Zdeno Chára. Do "tanca" ho v zápase WHL (sezóna 1996/97) vyzval stokilový sok Tony Mohagen, ktorý dopadol veľmi zle. Už od začiatku bitky vzduchom lietali päste a veľmi presne zasahovali cieľ. Trvalo to iba pár sekúnd a Mohagen bol na ľade a ani poriadne nevedel, kde je. Z klziska mu museli pomáhať rozhodcovia a spoluhráč.

Vtedy ešte nikto nevedel, akú veľkú hokejovú kariéru Chára v zámorí urobí. Zatiaľ čo on je kapitánom Bostonu Bruins a je jedným z najrešpektovanejších hokejistov vôbec, o dva roky mladší Mohagen skončil s hokejom pred dvadsiatimi rokmi.


Tagy: Zdeno Chára Tony Mohagen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia; Video: youtube

DISKUSIA