Povedie nemecký futbalový zväz jedna z legiend? Média skloňujú tieto mená

Phillip Lahm
Phillip Lahm

BERLÍN - Nemecký futbalový zväz (DFB) povedie za uplynulých 14 rokov už piaty prezident. Po utorkovej abdikácii Reinharda Grindela sa v nemeckých médiách objavil zoznam mien, ktoré by sa za istých okolností mohli uchádzať o túto pozíciu. Nachádzajú sa v ňom napríklad Philipp Lahm, Matthias Sammer či Rudi Völler.

Grindela dočasne nahradil viceprezident Rainer Roch, novú hlavu zväzu zvolia 27. septembra na kongrese DFB. Grindel bol na čele DFB tri roky, jeho funkčné obdobie sprevádzalo niekoľko afér. Naposledy periodikum Der Spiegel publikovalo správu, podľa ktorej nezverejnil príjem 78.000 eur za prácu predsedu dozornej rady spoločnosti zastrešujúcej mediálne aktivity DFB v rokoch 2016 a 2017. V minulosti ho kritizovali za predĺženie zmluvy s reprezentačným trénerom Joachimom Löwom po neúspešných MS v Rusku.

Jeho nástupcom by sa podľa agentúry DPA mohol stať bývalý dlhoročný reprezentant a obranca mníchovského Bayernu Philipp Lahm, majster sveta z roku 2014. Ten je šéfom organizačného výboru EURO 2024, ktoré sa uskutočnia v Nemecku. Okrem bohatých hráčskych skúseností si už stihol obrúsiť aj funkcionárske ostrohy. V hre by mohli byť aj ďalší bývalí reprezentanti "Nationalelf" - Thomas Hitzlsperger a Christoph Metzelder. "Metzelder má dostatok kontaktov v politických kruhoch, ale nemyslím si, že by mal o funkciu záujem. Hitzlsperger sa len prednedávnom stal športovým riaditeľom VfB Stuttgart a chce sa venovať práci v klube, táto stopa preto tiež nebude horúca. DFB s veľkou pravdepodobnosťou aj tak pôjde cestou hľadania neutrálneho kandidáta z mimofutbalového prostredia," uviedol hovorca DFB Harald Stenger.

Do menoslovu kandidátov zaradila agentúra DPA aj bývalého obrancu a držiteľa Zlatej lopty za rok 1996 Matthiasa Sammera, či majstra sveta z roku 1990 a niekdajšieho kanoniera Rudiho Völlera.


Tagy: Nemecko Phillip Lahm

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
bayern.de

DISKUSIA