Cardiff chce rokovať s Nantes ohľadom peňazí za zosnulého Salu: Prípad už rieši aj FIFA

Emiliano SalaEmiliano Sala Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Zástupcovia Cardiffu City sa chcú stretnúť s predstaviteľmi francúzskeho futbalového klubu FC Nantes a dohodnúť sa v kauze týkajúcej sa (ne)vyplatenia prestupovej čiastky za tragicky zosnulého argentínskeho útočníka Emiliana Salu.

Waleský účastník Premier League je povinný zaplatiť Nantes celkovú sumu 17 miliónov eur v splátkach, prvú vo výške šesť miliónov eur. Oba kluby však už dlhší čas nevedia nájsť spoločnú reč, keďže Cardiff považuje dohodu za neplatnú a francúzskej strane odmieta čiastku uhradiť.

Prípad sa dostal až na stôl Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), ktorá dala obom klubom ultimátum do 15. apríla, aby podali vysvetlenie a poskytli všetky dôkazové materiály. "Vedenie Cardiffu City požiadalo FC Nantes o stretnutie. Zatiaľ sme nedostali žiadnu odpoveď," uvádza sa v stanovisku Cardiffu City.

Sala prestúpil do Cardiffu v zimnom prestupovom termíne. V jeho drese si však nikdy nezahral, keďže 21. januára 2019 zahynul počas letu do waleského klubu, ktorý ho oficiálne angažoval len dva dni pred tragédiou.

Viac o téme: Cardiff City FC Nantes Emiliano Sala
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy