VIDEO Toto sa v tenisovom svete len tak nevidí: Extrémne krátky proces a suverénny postup

Anastasia PavľučenkovováAnastasia Pavľučenkovová Zdroj: SITA/AP

MONTERREY - Ruská tenistka Anastasia Pavľučenkovová impozantným spôsobom postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International Abierto GNP Seguros v mexickom Monterrey. Turnajová trojka Pavľučenkovová v osemfinále zasadila Srbke Ivane Jorovičovej dvojitého "kanára", keď za 56 minút zvíťazila 6:0, 6:0. V tomto roku je to už druhý "kanár" na ženskom okruhu, prvý sa vydaril Ruske Marii Šarapovovej v súboji s Britkou Harriet Dartovou na Australian Open v Melbourne.

Dvadsaťsedemročná Pavľučenkovová (33. v rebríčku WTA) je štvornásobná víťazka turnaja v Monterrey, tituly získala v rokoch 2010, 2011, 2013 a 2017. "Cítim sa výborne a veľmi sa teším, keď hrám na tomto turnaji. Je jeden z mojich najobľúbenejších, vždy sa sem rada vraciam. Zápas nebol jednoduchý, hoci výsledok vyzerá tak, že bol ľahko získaný. Najmä v druhom sete mala súperka svoje šance," uviedla Anastasia Pavľučenkovová, cituje ju portál Ženskej tenisovej asociácie (WTA).

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 2. kola (osemfinále) dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Abierto GNP Seguros v mexickom Monterrey (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch):

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-3) - Ivana Jorovičová (Srb.) 6:0, 6:0

Viac o téme: Anastasia Pavľučenkovová Ivana Jorovičová