VIDEO Kanonády v Taliansku: Atalanta predviedla to, čo naposledy Juventus pred viac ako 85 rokmi!

Gólové oslavy futbalistov Atalanty BergamoGólové oslavy futbalistov Atalanty Bergamo Zdroj: atalanta.it

BERGAMO - Futbalisti Bologne dostali štyri góly v úvodnej štvrťhodine zápasu 30. kola talianskej ligy a v Bergame nakoniec prehrali 1:4. V tabuľke zostali na zostupovom 18. mieste, víťazná Atalanta naopak na piatej pozícii útočí na postup do Ligy majstrov.

Bergamo má v súčasnosti výbornú formu, z predchádzajúcich štyroch zápasov vyťažilo desať bodov a nezastavila ho ani Bologna. Aj tá pritom za sebou mala tri víťazné zápasy, lenže tentoraz sa myšlienky na ďalší bodový zisk rýchlo rozplynuli.

Už v piatej minúte to po Iličičových góloch bolo 2:0, ďalšie góly vzápätí pridali Hateboer a Zapata. Štyri góly v úvodných 15 minútach v talianskej lige nastrieľal naposledy Juventus v roku 1932. Bologna v druhom polčase aspoň znížila, keď Orsolini prekvapil domáceho brankára strelou od postrannej čiary.

Futbalisti Sassuola vyhrali nad posledným Chievom 4:0 a prvýkrát od konca januára si pripísali trojbodový zisk. Ten ich v tabuľke posunul o tri miesta vyššie, teraz sú jedenásti. Dva góly strelil dvadsaťjedenročný turecký obranca Demiral, obe presné hlavičky stihol počas prvého polčasu.

Stretnutie tímov s najhoršou aktuálnou formou sa po zmene strán stalo jednoznačnou záležitosťou domácich hráčov, ktorí rýchlo pridali ešte dva góly. Chievo z 30 ligových zápasov vyhralo len jediný, jeho neúspech v závere podčiarkol Giaccherini nepremenenou penaltou.

Sassuolo - Chievo Verona 4:0 (2:0)
Góly: 4. a 45. Demiral, 47. Locatelli, 57. Berardi

Atalanta - Bologna 4:1 (4:0)
Góly: 3. a 5. Iličič, 9. Hateboer, 15. Zapata - 54. Orsolini

Viac o téme: Atalanta Bergamo Chievo Verona FC Bologna Sassuolo
  • Zdroj: ČTK, SITA