Nadšenci, POZOR! Prehliadka supertalentov na jedinom mieste už v júni tohto roka

Stan Wawrinka na turnaji v Queen's Clube
Stan Wawrinka na turnaji v Queen's Clube

LONDÝN - Tradičný turnaj trávnatej časti sezóny v londýnskom Queen´s Clube je pre mnohých tenistov najlepšou previerkou pred Wimbledonom. Aj tohtoročná edícia sľubuje divákom duely tých najlepších tenistov na okruhu.

Napriek neúčasti Švajčiara Rogera Federera, ktorý už tradične v rovnakom termíne štartuje na inom trávnatom podujatí v nemeckom Halle, sa v britskej metropole môžu fanúšikovia tenisu tešiť na obhajcu vlaňajšieho titulu Chorváta Marina Čiliča. V štartovom poli nebude chýbať ani domáci zástupca Kyle Edmund, ktorý však na výraznejší výsledok na trávnatom povrchu stále čaká.

Naopak, na najrýchlejšom povrchu sa zvykne dariť austrálskemu búrlivákovi Nickovi Kyrgiosovi. Semifinalista tohtoročného Australian Open Stefanos Tsitsipas z Grécka vlani štartoval v Halle, tento rok ho v Queen´s Clube čaká premiéra. Organizátori sa rozhodli pozvať aj ďalších talentovaných mladíkov, ktorí sa v prebiehajúcej sezóne ukazujú vo výbornej forme.

Američan Frances Tiafoe a kanadské duo Denis Shapovalov a Félix Auger-Aliassime sa po dobrých výsledkoch na hardových turnajoch v Indian Wells a Miami budú chcieť predviesť po antukovej časti sezóny aj na ďalšom rýchlom povrchu.


Tagy: ATP 500 Queen's

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Steven Paston

DISKUSIA