VIDEO Gól s cenou zlata: Barcelona spravila nie jeden, ale dva kroky smerom k titulu

Luis Suárez a Malcom oslavujú gólLuis Suárez a Malcom oslavujú gól Zdroj: SITA/AP Photo/Manu Fernandez

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona urobili dôležitý krok k obhajobe titulu v najvyššej španielskej súťaži. V sobotňajšom šlágri 31. kola zdolali na vlastnom ihrisku hráčov Atlética Madrid 2:0. Pred vzájomným duelom ich v tabuľke delilo osem bodov, po sobote narástol náskok na 11 bodov. Do konca ligy odohrajú oba tímy ešte sedem duelov.

Dôležitým momentom stretnutia bolo vylúčenie útočníka hostí Diega Costu, ktorý sa z trávnika porúčal už 28. min. Doplatil na príliš agresívne správanie sa voči hlavnému arbitrovi, ktorý mal prehliadnuť faul na španielskeho útočníka. "Ak to hlavný rozhodca vyhodnotil ako urážku, tak potom ho vylúčil správne," dodal svoj pohľad ku kontroverznej situácii kormidelník "Los Colchoneros" Diego Simeone.

Hostia zo španielskej metropoly zdatne odolávali útokom úradujúceho ligového majstra. Nakoniec sa však za "blaugranas" dokázali presadiť tradiční strelci. V 85. min poslal domácich do vedenia uruguajský útočník Luis Suárez, keď zaznamenal svoj 20. gól v aktuálnej ligovej sezóne.

"Vieme, že sme urobili nie jeden, ale dva kroky napred smerom k titulu," uviedol po stretnutí 32-ročný Suárez. Poistku pre Kataláncov pridal o dve minúty neskôr hviezdy Lionel Messi. Tridsaťjedenročný Argentínčan je po sobote na čele poradia strelcov súťaže so 33 presnými zásahmi.

Tradične výborný výkon podal v bránke hostí Slovinec Jan Oblak. Práve jeho zásluhou mohli hráči Atlética až do samého záveru stretnutia pomýšľať na bodový zisk. Jeho skvelé zákroky vyzdvihol po stretnutí aj tréner FC Barcelona Ernesto Valverede.

"V druhom polčase sme sa zlepšili. Boli sme väčšou hrozbou, ale ich brankár bol neuveriteľný. Aj pri góle Luisa som si myslel, že na jeho strelu dosiahne. Predvádzal stále lepšie a lepšie zákroky. Som šťastný, že sme ho v závere zápase dokázali prekonať," dodal Valverde.

Viac o téme: FC Barcelona Atlético Madrid