VIDEO Historický moment pre Watford: Dokonalý obrat, v FA Cupe sa pobijú o víťazstvo!

Gerard DeulofeuGerard Deulofeu Zdroj: SITA/AP/Tim Ireland

LONDÝN - Hráči Watfordu druhýkrát v histórii klubu postúpili do finále futbalového Anglického pohára - FA Cupu, v nedeľňajšom semifinále zvíťazili nad Wolverhamptonom 3:2 po predĺžení. Duel sa lepšie vyvíjal pre "vlkov", ktorí ešte štvrťhodinu pred koncom II. polčasu viedli 2:0. Watford však v 79. min skorigoval zásluhou Gerárda Deulofeua a v nadstavenom čase druhej časti vyrovnal z pokutového kopu Troy Deeney.

V predĺžení obrat dokonal druhým gólom v zápase Deulofeu. Súperom Watfordu vo finále bude Manchester City, záverečný súboj najstaršej dodnes fungujúcej futbalovej súťaže na svete sa uskutoční 18. mája vo Wembley.

Výsledok nedeľného stretnutia semifinále Anglického pohára - FA Cupu vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Watford - Wolverhampton 3:2 po predĺžení (2:2, 1:0)
Góly: 79. a 104. Deulofeu, 90.+ Deeney ( z pok. kopu) - 36. Doherty, 62. Jimenez

Viac o téme: FC Watford Wolverhampton Wanderers FC