Tréner Bayernu krotí eufóriu po demontáži Dortmundu: Zatiaľ sa o ničom nerozhodlo

Serge Gnabry a jeho gólové oslavySerge Gnabry a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Michael Probst

MNÍCHOV - Sobotňajší prestížny duel "Der Klassiker" medzi futbalistami Bayernu Mníchov a Borussie Dortmund v rámci 28. kola nemeckej I. bundesligy 2018/2019 ponúkol výsledkovo jednoznačnú záležitosť. Bavorské mužstvo zvíťazilo vysoko 5:0 a vystriedalo najväčšieho konkurenta o ligovú trofej na líderskej pozícii v tabuľke. Bayern má šesť kôl pred koncom súťaže na konte 64 bodov, druhý Dortmund o bod menej.

"Myslím si, že sme zo seba dostali špičkový výkon, a to počas deväťdesiatich minút. Prvý polčas bol z našej strany doslova senzačný, hrali sme veľmi pôsobivým spôsobom," povedal po stretnutí podľa webu soccerway.com tréner Mníchovčanov Niko Kovač.

"Stále máme pred sebou šesť zápasov. Mohli sme sa niekoľkokrát presvedčiť, ako rýchlo sa situácia v bundeslige dokáže zvrtnúť. Budú to veľmi ťažké stretnutia, pre nás aj pre Dortmund. Nemôžeme tvrdiť, že v tomto vzájomnom zápase sa rozhodlo o budúcom majstrovi," doplnil 47-ročný Chorvát, ktorý má na Dortmund príjemné spomienky z úvodu hráčskej kariéry. Práve proti vestfálskemu klubu 17. augusta 1996 debutoval v I. bundeslige ešte ako hráč Bayeru Leverkusen, "farmaceuti" v spomenutom zápase vyhrali 4:2.

Mníchovskí "Die Roten" a BVB doteraz proti sebe nastúpili v 121 súťažných stretnutiach. Bayern vedie v počte víťazstiev 57:31, dovedna 33 duelov sa skončilo nerozhodne. Úvodný tohtosezónny vzájomný zápas sa 10. novembra skončil triumfom Borussie (3:2).

V mníchovskej Allianz Arene zažili domáci úvodné dejstvo ako z ríše snov. Už do prestávky viedli 4:0, demontáž hostí spečatil v 89. min svojím druhým gólom v zápase Poliak Robert Lewandowski. Bayern počas duelu kontroloval priebeh a bol aktívnejší aj smerom dopredu. Dovedna sa domáci tím prezentoval 22 streleckými pokusmi, Borussia ohrozila Manuela Neuera v bránke Bayernu iba raz.

"Celkovo sme úplne dominovali, naše mužstvo sa prezentovalo vo veľmi dobrom svetle. Na každom poste sme zahrali naozaj dobre, či už vpredu alebo vzadu. Čo je však najdôležitejšie, na ihrisku sme veľmi pekne spolupracovali," skonštatoval mníchovský gólman Neuer.

Viac o téme: Bayern Mníchov Niko Kovač