Bystrica má v rukách najlepšie možné karty: Neskutočná séria a zdecimovaný káder Nitry

Na snímke hráči Banskej Bystrice Marek Bartánus (vľavo) a Brock Higgs
Na snímke hráči Banskej Bystrice Marek Bartánus (vľavo) a Brock Higgs

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrickí hokejisti spoznali svojho finálového súpera až v piatok večer, výhrou v siedmom semifinálovom stretnutí vo Zvolene stala sa ním Nitra. V sobotu mali hráči úradujúceho majstra voľno, takže až v nedeľu a pondelok sa mohli špeciálne venovať tímu spod Zobora, s ktorým majú priaznivú vzájomnú bilanciu zápasov, zdolali ich štrnásťkrát za sebou.

"Nikdy sme nekalkulovali s tým, že by sa nám proti Nitre hralo lepšie. Nie je to žiadne klišé, že play-off je iná súťaž. My k tomu tak aj pristupujeme. Pôjdeme do zápasov proti Nitre aj napriek priaznivej vzájomnej bilancii s pokorou. Chceme si urobiť si svoju robotu najlepšie ako len vieme,“ tvrdí 32-ročný útočník 'baranov' Marek Bartánus.

Hokejisti spod Urpína prehrali naposledy s Nitrou 8. septembra 2017. Banskobystričania pozorne sledovali dramatickú semifinálovú sériu Zvolena s Nitrou. Neriešili, či by bolo pre nich lepšie pohronské derby alebo súboj tradičných rivalov. Banská Bystrica ide do piateho finále v rade, s Nitrou sa v ňom stretne tretíkrát. "V semifinále medzi Zvolenom a Nitrou sa hralo na doraz. Oba tímy siahli na dno svojich síl. Niektorí chlapci z Nitry hrali so zraneniami, s ktorými by inak nehrali vôbec. Zomklo to celú ich kabínu. Nitra to ukázala najmä v poslednom siedmom zápase série. Sme si teda vedomí, že proti nám bude stáť ťažký súper,“ dodal člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Bartánus.

Podľa ostrieľaného 36-ročného bystrického obrancu Ivana Ďatelinku sa majstrovský tím sústredí hlavne na prvý finálový duel, ktorý odohrá doma v utorok: "Súper môže byť rozohratý, my v nejakom útlme. Preto si musíme dať pozor hlavne na začiatok prvého zápasu. Ďalej sa nepozeráme. Nitrania hrajú emotívne, so srdcom, nebude to ľahké. My by sme chceli hrať hlavne svoju hru. Chceme jednoznačne zvládnuť prvý zápas. Nepozeráme sa na to, či má Nitra zdecimovaný káder. Vo finále to nehrá žiadnu rolu, ide sa aj cez nejaké zranenia. Každý to chce vyhrať a urobí pre to všetko."

Ďatelinka je pripravený odovzdať späť zapožičané kapitánske "céčko" už uzdravenému Tomášovi Surovému. A kým nitriansky káder ešte nie je celkom zdravotne v poriadku, asistent trénera Ivan Droppa o tom svojom vyslovil len pozitívne správy: "Máme k dispozícii všetkých hráčov. Samozrejme, po dvoch sériách play-off určité šrámy na niektorých hokejistoch sú, ale všetci môžu hrať."

Ani druhý banskobystrický kouč nepreceňuje priaznivú vzájomnú bilanciu s Nitrou. "Bude to pre nás ťažké. Máme všetci pokoru pred týmto finále, rovnako tak i rešpekt pred súperom, ktorý ukázal svoju silu v semifinálovej sérii so Zvolenom. Nechcem ísť do detailov, na čo sme sa zamerali a na čo nie. Pripravení sme veľmi dobre. Aj my budeme hrať so srdcom. Bude to na ostrie noža, na hrane. Tak, ako má správne finále vyzerať,“ uzavrel Droppa.


Tagy: Marek Bartánus HK Nitra Ivan Ďatelinka Ivan Droppa HC '05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA