Pokorná Nitra sa nevzdá bez boja: Bystrica je favorit, veľa slabín tam nevidím

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NITRA - Hokejisti HK Nitra sa po ročnej odmlke opäť prebojovali do finále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Rovnako, ako v sezóne 2016/2017, aj teraz je ich súper v boji o titul HC '05 iClinic Banská Bystrica. Vtedy Nitrania prehrali na zápasy 1:4 a zostali pre nich strieborné medaily. Teraz by sa "corgoni" radi posunuli o stupienok vyššie a podobne ako v ročníku 2015/2016, opäť vo finále proti Banskej Bystrici, získali majstrovský titul.

Papierovým favoritom je pred záverečnou sériou play-off družstvo pod Urpína. Štatistiky hovoria jasne v prospech Banskej Bystrice. "Zregenerujeme a skromne s pokorou ideme do finále. Vieme, akú silu máme. Budeme bojovať do posledných síl. V Banskej Bystrici sme v tejto sezóne odohrali dobré zápasy. Nebol tam veľký kvalitatívny rozdiel, hoci sme päťkrát prehrali. Súper hrá fyzický, nátlakový hokej," povedal útočník HK Nitra Dalibor Bortňák.

Rodák z Prešova veľmi dobre vie, o čom hovorí. V rokoch 2016 až 2018 si obliekal dres Banskej Bystrice. Pred aktuálnym ročníkom zamieril do Nitry. "Majú dobré presilovky aj oslabenia. Veľa slabín tam nevidím. Je to finále, je to o maličkostiach. Treba povedať. že Banská Bystrica je favorit, ale urobíme všetko pre to, aby sme sériu čo najviac natiahli," vyhlásil Bortňák a pokračoval. "S Banskou Bystricou som v posledných troch rokoch bol vo finále, teraz budem hrať proti nim. Klamal by som, keby som tvrdil, že to pre mňa nebude špeciálne. Dvakrát som v drese ´baranov´ získal titul a nemám sa za čo hanbiť. Odviedol som tam dobrú prácu. Teraz hrám za Nitru a opäť chcem spraviť dobrú robotu."

Pozíciu outsidera si pred finále uvedomuje aj brankár Juraj Šimboch. "Máme s nimi nelichotivú sériu. Teraz je to však úplne iná súťaž. Play-off je vždy iné, o finále ani nehovoriac. Pokúsime sa rýchlo si doliečiť zranenia a oddýchnuť. Na finálovú sériu sa veľmi tešíme a ideme do nej na sto percent," dodal 27-ročný brankár.


Tagy: HK Nitra Dalibor Bortňák HC '05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Ján Krošlák

DISKUSIA