Hokejistky na šampionáte odčinili úvodnú prehru: Derby s Maďarskom ovládli po nájazdovej dráme

Slovenské hokejistkySlovenské hokejistky Zdroj: hockeyslovakia.sk

BUDAPEŠŤ - Slovenská ženská hokejová reprezentácia uspela vo svojom druhom vystúpení na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta žien, v pondelok popoludní zdolala v Budapešti domáce Maďarky 2:1 po samostatných nájazdoch.

Zverenky trénera Jána Bezděka prehrávali od začiatku zápasu, ale na 1:1 vyrovnala v 46. min Tatiana Korenková. Do konca tretej tretiny ani v predĺžení gól nepadol, v nájazdoch v šiestej sérii zabezpečila Slovenkám druhý bod Janka Hlinková.

Slovenky majú v utorok voľno, v stredu 10. apríla nastúpia o 20.30 h proti Rakúšankám.

Maďarsko - Slovensko 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Huszáková (Kissová-Simonová, Kreiszová) - 46. Korenková (Čupková), rozhodujúci sam. nájazd Hlinková
Vylúčené: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tauriainenová (Fín.) - Dinantová (Belg.), Strongová (USA), 878 divákov

Zostava SR: Budajová - Košecká, T. Ištocyová, Kučerková, Drábeková, Čurmová, L. Šulíková, Dzurinová - Čupková, Hlinková, Kúbeková - Trebulová, Korenková, Halušková - Rumanová, Ihnaťová, Klimášová - Matejková, Novotná, Maskaľová - L. Ištocyová

Ján Bezděk, tréner SR: "Čo sa týka úvodu zápasu, začali sme trochu ustráchane, podobne ako vo včerajšom súboji proti Dánsku. No dievčatá sa rýchlo 'oklepali' a proti domácim hráčkam poháňaných domácim publikom sme ustáli tlak. Prvý gól bol trochu nešťastný, padol po individuálnej chybe. Ale následne začali hrať dievčatá podstatne lepšie, začali si veriť a do bodky napĺňali taktické pokyny. Bol to jeden kompaktný a vynikajúci výkon z našej strany, čo potvrdil aj tréner Maďarska. Verím, že v tom budeme pokračovať aj v nasledujúcich zápasoch. Nepripúšťali sme si opätovný scenár z minuloročného šampionátu. Bolo iba otázkou času, kedy vyrovnáme. Dievčatá si išli za svojim šťastím, tvrdo strieľali na bránu, išli si po odrazené puky. V predĺžení sme ustáli oslabenie a nájazdy už sú vždy lotériou. Dievčatá si dnes dokázali, že hokej hrať vedia a porazili jedného z favoritov turnaja. Verím, že toto víťazstvo im pomôže aj v nasledujúcich zápasoch MS."

Dánsko - Taliansko 6:1 (1:0,3:1, 2:0)