Desivé zlomenie obidvoch nôh mladej gymnastky: VIDEO hororového úrazu len pre najsilnejšie povahy!

Samantha Ceriová po hororovom zraneníSamantha Ceriová po hororovom zranení Zdroj: theadvocate.com - HILARY SCHEINUK

BRATISLAVA - Americká gymnastka Samantha Ceriová z Auburnskej univerzity utrpela hrozivý úraz. Počas jedného z akrobatických kúskov nenabrala dostatočnú výšku a desivému momentu už nebolo možné zabrániť.

Z ďalšieho dňa, kedy sa mladé gymnastky Auburnskej univerzity mali predviesť, sa pre jednu z nich stal poriadny horor. Sam Ceriová sa pri pokuse o trojité salto počas zostavy málo odrazila a salto nedotočila. Následný prudký náraz nôh o podložku v hlbokom predklone polámal gymnastke obidve nohy a spôsobil distorziu kolien. Pre Ceriovú to boli zrejme posledné preteky kariéry. 

 

Desivý pád a hrozivé zranenie si môžete pozrieť na videu, ktoré je ale kvôli citlivým záberom vhodné len pre silné povahy.

"Bolo strašné to sledovať," opísal desivé momenty jej tréner Jeff Grab. S ostatnými dievčatami z tímu ten pohľad na hrozivé zranenie tiež otriasol, ale neváhali a bežali Samante okamžite na pomoc. "To je tá duša a srdce tímu. Chceme pre ňu urobiť, čo bude potrebné. Aj keď je to emocionálne veľmi vysiľujúce, dievčatá odviedli skvelú prácu," dodal kouč. 

Po ohavnej udalosti pridala Ceriová na sociálnej sieti obrázok z radostnejšej chvíle, ale jasne uviedla, že tieto preteky budú zrejme poslednými v jej kariére. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Friday night was my final night as a gymnast. After 18 years I am hanging up my grips and leaving the chalk behind. I couldn’t be prouder of the person that gymnastics has made me to become. It’s taught me hard work, humility, integrity, and dedication, just to name a few. It’s given me challenges and road blocks that I would have never imagined that has tested who I am as a person. It may not have ended the way I had planned, but nothing ever goes as planned. Thank you Auburn family for giving me a home and a chance to continue doing the sport that will always be my first love. I am honored to have had the privilege to represent the navy and orange AU for the past 4 years with my team by my side. Thank you for letting me share my passion with you. Thank you for letting me be a part of something bigger than myself. War Eagle Always

Príspevok, ktorý zdieľa Samantha Cerio (@sam_cerio),

"Piatková noc bola pre mňa ako gymnastku posledná finálová. Po 18 rokoch vešiam gymnastické cvičky na klinec," komentovala Američanka. "Som hrozne pyšná a vďačná ľuďom, ktorí ma ku gymnastike priviedli. Bola to veľká drina, ktorá by nefungovala bez pokory, integrity a obetavosti," zrekapitulovala svoju kariéru. "Veľmi ďakujem svojej Auburnskej rodine, ktorá mi dala domov, zdieľala moju vášeň, nechala ma byť súčasťou niečoho väčšieho, než som, a že mi aj naďalej dáva šancu robiť šport, ktorý pre mňa vždy bude na prvom mieste," s vďačnosťou uviedla Ceriová .

Viac o téme: Samantha Ceriová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: theadvocate.com - HILARY SCHEINUK
  • Zdroj: športky

Súvisiace články