VIDEO fantastického gólového sóla hviezdneho Hazarda: Ťažko mu zabránime v odchode

Eden Hazard oslavuje so spoluhráčmi gólEden Hazard oslavuje so spoluhráčmi gól Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

LONDÝN - V pondelňajšom zápase 33. kola anglickej Premier League zvíťazili futbalisti Chelsea v malom londýnskom derby na Stamford Bridge nad West Hamom United 2:0. Oba góly "The Blues", ktorí sa v tabuľke posunuli vďaka tretej výhre za sebou na tretie miesto, strelil Eden Hazard. O belgického krídelníka má eminentný záujem Real Madrid, ktorý za neho ponúka odstupné 100 miliónov libier.

Hazard nastrieľal v tejto sezóne už 19 gólov vo všetkých súťažiach, čím vyrovnal vlastné maximum zo sezóny 2014/2015. "Momentálne sa sústredím len na moje výkony v Chelsea. Čaká nás ešte veľa práce, aby sme sa v tabuľke udržali na treťom mieste, ktoré je náš cieľ," povedal Hazard. Kormidelník Maurizio Sarri bol otvorenejší a priznal, že udržať Hazarda v tíme pre ďalšiu sezónu bude ťažké. "Pokiaľ on sám chce vyskúšať novú výzvu, ťažko mu v tom zabránime. Pokúsime sa ho presvedčiť, aby zostal, ale nebude to ľahké."

Predovšetkým prvý Hazardov gól v 24. minúte bol pastvou pre oči futbalových fajnšmekrov, keď vďaka výnimočnej individuálnej technike prešiel cez piatich brániacich hráčov West Hamu a nezadržateľnou strelou prekonal Lukasza Fabiaňského. Poistku pridal v 90. minúte.

Viac o téme: Eden Hazard Chelsea FC Maurizio Sarri