Katastrofálna vizitka pre brazílsky futbal: Reprezentantky zaknihovali deviatu prehru v rade!

Momentka zo zápasu mezi Brazíliou a Škótskou
Momentka zo zápasu mezi Brazíliou a Škótskou

MADRID - Futbalové reprezentantky Brazílie nezastavili sériu prehier ani v poslednom prípravnom stretnutí pred majstrovstvami sveta. V španielskom San Pedro del Pinatar podľahli Škótkam 0:1. Jediný gól stretnutia strelila v 37. min Kim Littleová a tréner Brazílie Vadao čelí tlaku z možného odvolania. Jeho zverenky prehrali už deväť zápasov v sérii.

Od víťazstva nad Japonskom (2:1) vlani v júli Brazília v ženskom futbalovom vydaní dvakrát prehrala s USA a Anglickom a po jednej prehre pridala s Kanadou, Francúzskom, Japonskom, Španielskom a Škótskom. Súperkami Brazílčaniek v C-skupine na MS 2019 vo Francúzsku (7.6. - 7.7.) budú Austrálčanky, Talianky a Jamajčanky.


Práve stredoamerický zástupca Jamajka bude prvým protivníkom Brazílie v nedeľu 9. júna na Stade des Alpes v Grenobli. Brazílčanky sú dvojnásobné strieborné medailistky z olympijských hier (2004 a 2008). V zbierke úspechov majú aj jedno striebro z majstrovstiev sveta z roku 2007 a sú aj trojnásobné víťazky Panamerických hier (2003, 2007, 2015).


Tagy: Brazília Škótsko

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA