VIDEO Liverpool v štvrťfinále zvládol prvý krok: V domácom prostredí zdolal Porto

Na snímke brazílsky útočník Liverpoolu Roberto FirminoNa snímke brazílsky útočník Liverpoolu Roberto Firmino Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

LIVERPOOL - Po dvoch utorkových prvých dueloch štvrťfinále play-off futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 sú najbližšie k postupu medzi kvarteto najlepších tímov v Európe tímy FC Liverpool a Tottenham Hotspur. Anglický Liverpool doma zdolal FC Porto 2:0 a v súboji dvoch klubov z Britských ostrovov si Tottenham poradil s Manchestrom City 1:0.

"The Reds" v domácom prostredí v súboji proti portugalskému FC Porto rozhodli o úspechu už v prvom polčase. Skóre stretnutia na štadióne Anfield otvoril už v 5. minúte Naby Keita a poistku pridal v 26. minúte Roberto Firmino. V ďalšom priebehu už gól nepadol a pred odvetou je Liverpool bližšie k postupu.

Konečný výsledok utorňajšieho prvého stretnutia štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 (odveta sa odohrá 17. apríla v Porte):

FC Liverpool (Angl.) - FC Porto (Portug.) 2:0 (2:0)
Góly: 5. Keita, 26. Firmino, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

Zostavy:
Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Milner - Henderson, Fabinho, Keita - M. Salah, Firmino (82. Sturridge), S. Mané (73. Origi)
Porto: Casillas - Maxi Pereira (77. Fernando), Felipe, Militao, Telles - J. M. Corona, Danilo, Ó. Torres (73. B. Costa), Otávio - Marega, Tiquinho Soares (62. Brahimi)

Viac o téme: FC Liverpool FC Porto