VIDEO Cibulková sa rozlúči s fedcupovou kariérou pred domácimi fanúšikmi: Určite tam budú emócie!

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

BRATISLAVA - V Pohári federácie debutovala ako 16-ročná v júli 2005 v dueli na pôde Thajska. Počas veľkonočného víkendu sa v Bratislave rozlúči s prestížnou tímovou súťažou. Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková sa rozhodla, že barážový duel o účasť v II. svetovej skupine proti Brazílii bude jej posledný.

"Táto myšlienka skrsla vo mne už dávnejšie, definitívne som sa rozhodla pred pár týždňami. Možno budem cítiť väčšiu nostalgiu, no fanúšikovia si zaslúžia, aby som sa rozlúčila pred domácim publikom. Urobila som to hlavne kvôli nim. Dlhé roky sledujú moje zápasy a fandia mi. Aspoň sa im teraz odvďačím. Pevne verím, že na zápas s Brazíliou prídu v hojnom počte," uviedla Cibulková.


Rozhodnutie slovenskej jednotky ovplyvnili aj zranenia: "Veľakrát som figurovala v nominácii, no napokon som nemohla nastúpiť pre zdravotné problémy. V roku 2017 som si tesne pred domácim zápasom s Holandskom zranila zápästie. Vo februári som chcela pomôcť dievčatám v Lotyšsku, no na turnaji v Petrohrade som dostala virózu a musela som si od tenisu niekoľko týždňov odpočinúť. Veľmi sa teším, že teraz som zdravá a môžem pomôcť tímu."


Tagy: Dominika Cibulková Fed Cup

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jaroslav Novák

DISKUSIA