VIDEO V štúdiu Športiek Kalina o budúcnosti FC Petržalka: Takto to vidí s postup do Fortuna ligy

Andrej Kalina a Robert Kmeťo v štúdiu Športiek
Andrej Kalina a Robert Kmeťo v štúdiu Športiek

BRATISLAVA - Andrej Kalina ako generálny manažér bratislavského zdravého klubu FC Petržalka nám prezradil podrobnosti o chode klubu a jeho momentálnej situácii. Klub, ktorý zaujal bývalých fanúšikov zaniknutého a slávneho klubu Artmedia Petržalka, postúpil postupnou prácou z najnižšej slovenskej súťaže až do druhej najvyššej ligy. O tej prvej však momentálne neuvažuje hlavne kvôli domácemu štadiónu, ktorý nespĺňa normy pre Fortuna ligu.

Týmto klubom sa premlelo už viacero známych tvárí, napríklad Marián Had, Juraj Halenár, Filip Šebo, momentálne v druhej lige pôsobí Juraj Piroska. "To boli všetko chalani, ktorí mali ku klubu vzťah a chceli mu pomôcť. Ďuri Piroska je príkladom pre všetkých hráčov, na tréningoch aj v zápasoch necháva maximum," konštatoval Andrej Kalina.

Fanúšikovia tohto klubu, ktorý pracuje s mládežou, ale aj Á-mužstvom v modernom areáli na Sklodovskej ulici v Petržalke, sa po pochopiteľne pýtajú, či by FC Petržalka nechcela hrať v prípade obsadenia popredných miest druhej ligy aj našu najvyššiu súťaž, a to Fortuna ligu. "Ak by sa nám podarilo postúpiť, tak Fortuna ligu chceme hrať v Petržalke a nie nikde inde, čiže pracujeme na tom, aby sme pripravili pre fanúšikov nový stánok, no musíme mať aj iné možnosti z pohľadu ekonomiky. Čiže vieme, že musíme nájsť ešte jedného či dvoch partnerov. Silou-mocou sa do Fortuna ligy nehrnieme."

Ako vznikol tento klub, ktorý je nasledovníkom Artmedie, ale aj množstvo iných zaujímavých informácii sa dozviete vo VIDEU nižšie. 


Tagy: FC Petržalka Andrej Kalina Robert Kmeťo

Zdroj:
športky
Foto:
sportky.sk

DISKUSIA