VIDEO Draftová lotéria NHL má svojho víťaza: Obrovský talent zrejme poputuje do New Jersey

New Jersey Devils vyhralo draftovú lotériu
New Jersey Devils vyhralo draftovú lotériu

BRATISLAVA - Klub New Jersey Devils sa v utorok stal víťazom draftovej lotérie severoamerickej hokejovej NHL. "Diabli" mali šancu 11,5 percenta, že práve oni budú v júni vo Vancouveri vyberať z prvého miesta talentovaného mladého hokejistu.

Druhá priečka patrí New Yorku Rangers, tretia Chicagu Blackhawks a až štvrtá Coloradu Avalanche. "Lavína" získala toto práve napriek tomu, že postúpila do play-off. V minulosti totiž uskutočnil Avalanche výmenu s Ottawou Senators a má túto možnosť. Colorado pred žrebom mali šanci na prvú priečku 18,5 percenta. Devils v minulosti vyberali v drafte iba raz, v júni 2017 si vybrali Švajčiara Nica Hischiera. Draft bude 21. - 22. júna v kanadskom Vancouveri. S najväčšou pravdepodobnosťou sa stane draftovou jednotkou obrovský talent Jack Hughes, ktorému predpovedajú kariéru na úrovni slávnych mladíkov Matthewsa či McDavida.

Známe poradie v tohtoročnom drafte nováčikov v zámorskej hokejovej NHL: 1. New Jersey Devils, 2. New York Rangers, 3. Chicago Blackhawks, 4. Colorado Avalanche, 5. Los Angeles Kings, 6. Detroit Red Wings, 7. Buffalo Sabres, 8. Edmonton Oilers, 9. Anaheim Ducks, 10. Vancouver Canucks, 11. Philadelphia Flyers, 12. Minnesota Wild, 13. Florida Panthers, 14. Arizona Coyotes, 15. Montreal Canadiens


Tagy: New Jersey Devils Jack Hughes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA