VIDEO Old Trafford ovládla Barcelona: Rozhodol vlastný gól, ktorý najskôr neplatil

Luis Suárez oslavuje svoj otvárací gólLuis Suárez oslavuje svoj otvárací gól Zdroj: TASR/AP Photo/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí štvrťfinále Ligy majstrov 2018/2019 na pôde Manchestru United 1:0. Jediný gól strelil domáci Luke Shaw, ktorý v 12. minúte prekonal vlastného brankára.

Manchester United sa dostal do úvodnej šance zápasu v 8. minúte, proti Rashfordovi však dobre vybehol brankár hostí Ter Stegen. Vzápätí dostal prihrávku za obranu Messi, z uhla nacentroval na Suáreza a jeho hlavička sa od Shawa odrazila do siete. Ofsajdový výrok čiarového rozhodcu zrušil VAR a Barcelona sa dostala do vedenia 1:0.

United dostali príležitosť v 27. minúte. Hostia spravili chybu v rozohrávke, ale Young nenašiel žiadneho zo spoluhráčov. Domáci dokázali miestami dostať Barcelonu pod tlak, nedostávali sa však do zakončenia. Na druhej strane v 36. minúte reflexne zakročil De Gea proti strele Coutinha. V závere prvého polčasu sa dostal do sľubnej príležitosti Dalot, no z uhla hlavou nevyrovnal.

Domáci v úvode druhého polčasu "vybehli" na hostí. Najbližšie bol k vyrovnaniu Rashford, ktorý sa dostal k vyrazenej lopte, ale z voleja vypálil mimo tri žrde. Stav sa nezmenil ani po Suárezovom pokuse, ktorý trafil iba bočnú sieť a Jordi Alba namieril do De Geu. V závere dostal príležitosť zahať priamy kop Messi, prekabátil múr, ale brankára De Geu neprekvapil a neuspel ani Martial z následného protiútoku. Barcelona si odviezla z Manchestru najtesnejší náskok 1:0.

Manchester United (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 0:1 (0:1)
Gól: 12. Shaw (vlastný), rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

Manchester United: De Gea - Young, Smalling, Lindelöf, Shaw - Fred, McTominay, Pogba - Dalot (74. Lingard), R. Lukaku (68. Martial), Rashford (85. A. Pereira)

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Arthur (66. Sergi Roberto), Busquets (90.+ Aleňa), Rakitič - Messi, L. Suárez, Coutinho (65. Arturo Vidal)

Viac o téme: Manchester United FC Barcelona