VIDEO Parádna rybička Ronalda neviedla k výhre Juventusu: Ajax udrel hneď po prestávke

Cristiano Ronaldo v šanciCristiano Ronaldo v šanci Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong

AMSTERDAM - Favorizovaný Juventus Turín remizoval v Amsterdame s Ajaxom 1:1. Hostia sa síce v závere prvého polčasu dostali do vedenia zásluhou Cristiana Ronalda, ale v úvode druhého dejstva vyrovnal David Neves.

Ajax mohol zaskočiť favorita v 19. minúte, ale Ziyechov pokus zneškodnil brankár Szczesny a vzápätí Van de Beek prestrelil. Domáci sa snažili kontrolovať hru, ich nasadenie však neprinieslo želaný efekt. Naopak, v závere prvého dejstva Cancelo nacentroval do šestnástky, Ronaldo nedal Onanovi šancu a poslal Juventus do vedenia.

Domáci vstúpili do druhej časti hry ideálne, už po pár sekundách sa presadil Neres - 1:1. V ďalšom priebehu sa oba tímy sústredili na obranu. V 80. minúte prenikol po krídle Costa, ale jeho nepresný center skončil u Onanu a o päť minút neskôr trafil iba žrď a nezmenil nerozhodný výsledok.

Ajax Amsterdam (Hol.) - Juventus Turín (Tal.) 1:1 (0:1)
Góly: 46. Neres - 45. C. Ronaldo, rozhodoval: Carlos Del Cerro Grande (Šp.)

Ajax Amsterdam: Onana - Veltman, de Ligt, D. Blind, Tagliafico - Schöne (75. Ekkelenkamp), F. de Jong - Ziyech, D. van de Beek, Neres - Tadič

Juventus Turín: Szczesny - Cancelo, Bonucci, Rugani, A. Sandro - Bentancur, Pjanič, Matuidi (75. Dybala) - Bernardeschi (90.+ Khedira), Mandžukič (60. Douglas Costa), C. Ronaldo

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Ajax Amsterdam Juventus Turín