Bystrica ťahá neskutočnú šnúru, no teraz príde pravý test: V Nitre to bude horúce!

Hráči Banskej Bystrice sa tešia zo streleného gólu
Hráči Banskej Bystrice sa tešia zo streleného gólu

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrickí hokejisti zvládli oba domáce zápasy finálovej série s Nitrou o majstrovský titul v slovenskej Tipsport lige, keď v utorok vyhrali 3:2 po predĺžení a v stredu 3:1 v riadnom hracom čase. Potvrdili rolu papierového favorita, hoci o víťazstvo v každom z týchto stretnutí bojovali do poslednej možnej chvíle.

"Boli to ťažké zápasy, čo sme aj čakali. Nitra nie je jednoduchý súper. Prvý duel sa skončil až v predĺžení, druhý sa lámal v posledných sekundách riadneho hracieho času. Takže ideme do Nitry skromne. Bude to tam horúce,“ vraví banskobystrický útočník Tomáš Matoušek.

Pokora v kabíne úradujúceho majstra vládla po dvoch domácich dueloch u všetkých hráčov. Nik nehľadí na šestnásť zápasovú víťaznú sériu s tímom spod Zobora, ktorý naposledy zdolal Banskobystričanov 8. septembra 2017. "Na nejakú sériu nemyslíme, ani ju neriešime. Toto je play-off, úplne iná súťaž. My ideme do tretieho zápasu v Nitre tak, ako keby sme prehrávali. Vieme, že ich tam budú hnať fanúšikovia dopredu, ale sila nášho mužstva je veľká a verím, že to tam zvládneme,“ uviedol autor prvého dôležitého bystrického gólu z druhého merania síl Andrej Šťastný.

Hokejisti spod Urpína vzdali kredit súperovi, ktorý ich aj v oklieštenej zostave v domácich zápasoch poriadne potrápil. Víťazný gól v stredajšom stretnutí dosiahol obranca, ktorý musel prejsť do útoku z druhej vlny. Šťastným hrdinom bol Jordon Southorn. "Misia na domácom ľade je nateraz splnená, ale cieľ je ešte veľmi ďaleko. Vieme, že v Nitre to bude náročné. Aj na našom ľade to bolo v oboch prípadoch veľmi tesné. Nitrania bojujú veľmi dobre, nie je to pre nás nič ľahké. Bude to ešte ťažká práca. Na nejakých 4:0 v sérii vôbec nemyslíme,“ zdôrazňuje 28-ročný kanadský bek so skúsenosťami v AHL.

Nitrania boli po dvoch dueloch na banskobystrickom ľade sklamaní. V ich šatni však bol počuť potlesk. Hráči siahli na dno síl a nemali sa za čo hanbiť. Dôkazom toho sú i slová kapitána Branislava Mezeia: "Šancí sme mali viac než dosť, najmä v druhom zápase. Mohlo sa to zlomiť na našu stranu, no klobúk dole pred všetkými chalanmi. V poslednej tretine nás tam už nezostalo veľa, ale stále sme boli tesne s nimi a hrali sme do poslednej chvíle o výsledok. Mrzí nás predovšetkým prvý zápas, v ktorom sme viedli a mali sme ho ukočírovať až do konca. Ja som tam fauloval, oni z toho vyrovnali. V druhom stretnutí sme ubránili dosť presiloviek súpera. Oba zápasy nám ukázali, že môžeme s Banskobystričanmi hrať, aj keď nemáme káder kompletný. Dúfam, že doma to zlomíme na našu stranu. Síl ešte máme, už sa fakt niet na čo šetriť. Každý tam nechá na ľade všetko.“

Mezei absolútne odmieta reč o šestnásťzápasovej sérii prehier s Banskou Bystricou. Na jej margo dodal: "Dva duely je tá momentálne séria. Neviem teda, či je až taká dlhá. Určite sa budem snažiť prelomiť ju.“

Nitriansky útočník Dalibor Bortňák vybojoval predchádzajúce dva tituly s Banskou Bystricou. V súčasnosti je na opačnej strane "barikády“. Ani on nemá po dvoch prehrách pod Urpínom dôvod na radosť, ale nádej nestráca. "Nevyšlo nám to v Banskej Bystrici, ale nemyslím si, že by mali domáci nejako extra navrch. Bolo to o jednom góle. Nechceme sa vyhovárať na šťastie, ale chýba nám jeden gól. Nič nebalíme. Je to 2:0 na zápasy, chceli sme tu aspoň raz vyhrať, čo sa nepodarilo, no nič nie je stratené. Doma zabojujeme a vidíme ešte priestor na zlepšenie. Nemáme sa za čo hanbiť. Odviedli sme v Banskej Bystrici dobrú robotu aj s mladými chlapcami v zostave. Doma budeme bojovať najlepšie ako len vieme,“ burcuje svoj tím 28-ročný center.


Tagy: HK Nitra Andrej Šťastný Tomáš Matoušek HC '05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Dušan Hein

DISKUSIA