VIDEO Chárov Boston vstúpil do play-off prehrou, obhajca titulu priznal dávku šťastia

Fanúšikovia Bostonu Bruins oslavujú gól Patricea BergeronaFanúšikovia Bostonu Bruins oslavujú gól Patricea Bergerona Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

BOSTON - Hokejisti Bostonu so Zdenom Chárom v zostave podľahli Torontu 1:4 vo štvrtkovom úvodnom zápase štvrťfinále play-off Východnej konferencie NHL. Slovenský kapitán Bruins bol na ľade viac ako 19 min a štatistiky si rozšíril o jeden mínusový bod, 2 strely na bránku, 2 "hity" a zablokoval 2 strely súpera. V záverečnej dvadsaťminútovke sedel na trestnej lavici za nedovolené bránenie, no hostia jeho vylúčenie nevyužili.

"Myslím si, že to bol z našej strany dobrý zápas. Inkasovali sme síce prvý gól, keď sme nezachytili úvod stretnutia, ale potom sme hrali dobre a vedel som, že stav môžeme otočiť. V druhej tretine sme tiež mali jeden hluchý úsek, ale inak si myslím, že sme hrali fajn," povedal podľa nhl.com tréner Maple Leafs Mike Babcock.

Domáci otvorili skóre v 10. min, no ešte v prvej tretine vyrovnal 21-ročný útočník Mitchell Marner, ktorý neskôr premenil aj trestné strieľanie počas vlastného oslabenia a poslal Toronto do vedenia, ktoré hráči Maple Leafs do konca zápasu nepustili z rúk. Marner je iba piaty hráč v histórii zámorskej profiligy, ktorý počas play-off skóroval z trestného strieľania v početnej nevýhode. Pri úspešnom ťažení tímu z Ontária mal kľúčovú úlohu aj dánsky brankár Frederik Andersen, ktorý kryl 37 striel súpera. Gólman Bostonu Jaroslav Halák sledoval duel iba zo striedačky.

"Je to tím, ktorý ťaží z nahadzovania puku na bránku. My sme dostatočne nebránili modrú čiaru, a to je proti mužstvu ako Toronto kľúčové," uviedol autor jediného zásahu "medveďov" Patrice Bergeron.

Do play-off vstúpil úspešne vlaňajší víťaz Stanleyho pohára Washington, keď zdolal na domácom ľade Carolinu 4:2. Hráči Capitals si už v prvej tretine utvorili pohodlné trojgólové vedenie, no napokon sa o výsledok strachovali do posledných chvíľ. Po bezgólovej druhej časti totiž Carolina v záverečnej tretine znížila na 2:3 dvoma zásahmi 19-ročného ruského krídelníka Andreja Svečnikova. Triumf Washingtonu napokon stanovil 38 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Lars Eller.

"Síce sme sa dostali do vedenia o tri góly, ale myslím si, že celkovo sme mali skôr šťastie. Carolina má svoju kvalitu, hrala agresívne po celom klzisku a nedala nám ani sekundu času navyše. Z našej strany to určite môže byť lepšie," zhodnotil dvojgólový strelec Washingtonu Nicklas Bäckström. Podobné starosti ako Washington nemalo na západe Calgary, ktoré triumfovalo nad Coloradom suverénne 4:0. Dvoma gólmi sa na úspechu Flames podieľal Matthew Tkachuk.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston - Toronto 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 10. Bergeron (Marchand, Krug) - 17. Marner (Muzzin, Tavares), 23. Marner (z tr. strieľania), 39. W. Nylander (Kadri, Marleau), 59. Tavares
Zdeno Chára (Boston) 19:32 min, -1, 2 trestné minúty, 2 strely na bránku, 2 "hity", zablokoval 2 strely súpera

Washington - Carolina 4:2 (3:0, 0:0, 1:2) - stav série: 1:0
Góly: 10. Bäckström (Carlson, Orpik), 14. Bäckström (Kuznecov, Carlson), 19. Ovečkin (T. Wilson, Carlson), 60. Eller - 46. Svečnikov (Wallmark, D. Hamilton), 48. Svečnikov (Wallmark, Faulk)​

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Calgary - Colorado 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) - stav série: 1:0
Góly: 35. Mangiapane, 39. M. Tkachuk (Giordano, E. Lindholm), 58. Backlund (S. Bennett, R. Andersson), 58. M. Tkachuk (M. Smith)

Viac o téme: Washington Capitals Nicklas Bäckström Patrice Bergeron Boston Bruins Toronto Maple Leafs Mike Babcock