VIDEO Fantastický deň pre Boru: Víťazné sólo a žlté tričko na Okolo Baskicka

Nemec Emanuel Buchmann z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom 5. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Baskicka
Nemec Emanuel Buchmann z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom 5. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Baskicka

ARRATE - Nemec Emanuel Buchmann z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom 5. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Baskicka, ktorá viedla z mesta Arrigorriaga do Arrate (149,8 km). Buchmann predviedol v horskej etape s prívlastkom kráľovská parádne sólo v záverečnom cieľovom stúpaní na vrchol Usartza a dosiahol najväčší úspech kariéry. Ako bonus získal žlté tričko lídra pretekov.

Zvíťazil s náskokom 1:08 min pred Španielom Jonom Izagirrem, ktorý vyhral šprint trojčlennej skupinky vrchárov. Tretí skončil Brit Adam Yates (Mitchelton-Scott) a štvrtý Dán Jakob Fuglsang (Astana). Doterajší líder celkového poradia Nemec Maximilian Schachmann došiel do cieľa na 9. mieste s mankom 2:04 min a z prvej klesol na tretiu priečku.

Zásluhou Buchmanna dosiahol tím bratov Saganovcov Bora-Hansgrohe už štvrté víťazstvo v piatej etape na tohtoročnom Baskicku. "Je to úžasné, čo sa nám podarilo. Štyri víťazstvá v etapách a žlté tričko k tomu. Zajtra urobíme všetko preto, aby sme ho ubránili. Máme tu zrejme najsilnejší tím zo všetkých, som optimista," uviedol Emanuel Buchmann.

Slovensko v pretekoch, ktoré patria do prestížnej kategórie WorldTour, nemá zastúpenie.

Okolo Baskicka - výsledky - piatok:

5.etapa (Arrigorriaga - Arrate, 149,8 km): 1. Emanuel Buchmann (Nem.) Bora-Hansgrohe 3:44:14 h, 2. Jon Izagirre (Šp.) Astana +1:08 min, 3. Adam Yates (V. Brit.) Mitchelton-Scott +1:08, 4. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +1:08, 5. Tadej Pogačar (Slovin.) UAE-Team Emirates +1:24, 6. Dan Martin (Ír.) UAE-Team Emirates +1:24,... 9. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe +2:04.

Poradie po 5. etape: 1. Emanuel Buchmann (Nem.) Bora-Hansgrohe 16:23:30 h, 2. Jon Izagirre (Šp.) Astana +54 s, 3. Maximilian Schachmann (Nem.) +1:04 min, 4. Dan Martin (Ír.) UAE-Team Emirates +1:32, 5. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +1:32, 6. Patrick Konrad (Rak.) Bora-Hansgrohe +1:55,


Tagy: Okolo Baskicka Bora-Hansgrohe Emanuel Buchmann

Zdroj:
SITA
Foto:
BORA - hansgrohe/Bettiniphoto; Video: Youtube

DISKUSIA