VIDEO Mladíci vo Fínsku dostali krutú priúčku: Úradujúcim majstrom sveta nestrelili ani gól

Mladí Slováci nestačili na FínskoMladí Slováci nestačili na Fínsko

HEINOLA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v sobotnom úvodnom prípravnom zápase vo fínskom meste Heinola s domácimi rovesníkmi 0:5. Úradujúci majstri sveta tejto vekovej kategórie rozhodli o triumfe nad zverencami Viliama Čacha v druhej a tretej tretine.

Fínsko "18" - Slovensko "18" 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Góly: 24. A. Räty (Puistola, Simontaival), 31. Tieksola, 49. Petman (Kokkonen, Heinola), 52. Hirvonen (A. Räyty, Miettinen), 59. A. Räty (Heinola, Simontaival). Rozhodovali: Brännare, Koistinen – Grundström, Pekkala (všetci Fín.), vylúčení: 3:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 116 divákov

Zostava SR "18": Hlavaj – Turan, Golian, Ilenčík, Gajdoš, Mudrák, Lavička, Hlaváč – Mrázik, Jellúš, Škvarek – Turanský, Sojka, Čajkovič – Chromiak, Haščák, Lašák – Krajč, Eliaš, Valigura.

Viliam Čacho, tréner SR "18": "S prvými dvoma tretinami môžeme vyjadriť spokojnosť, najmä v prvej sme korčuľovali veľmi dobre a súpera sme nepustili do vyložených gólových príležitostí. V druhej tretine sme síce inkasovali dva góly, ale tie sme si v podstate strelili sami. Pri prvom sme šli vo vlastnom oslabení najprv traja na jedného, my sme gól nedali, súper však z následného brejku áno. Pri druhom góle sme si to zas dvakrát sami tečovali do vlastnej bránky. Prvé dve tretiny sme však hrali veľmi dobre, a to najmä v obrane. Smerom dopredu sme mohli byť trochu odvážnejší a tým si utvoriť viac príležitostí. V tretej tretine sme však už po individuálnych chybách a v oslabení dostali ďalšie tri góly, celú túto tretinu možno hodnotiť z našej strany ako skazenú."

Viac o téme: Slovensko U18 Viliam Čacho Fínsko U18