Šatan bol spokojný s výkonmi piatich hráčov: Toto v odvete s Nemeckom sklamalo trénera Ramsayho

Craig Ramsay, Patrik Svitana a Martin BakošCraig Ramsay, Patrik Svitana a Martin Bakoš Zdroj: TASR - Jakub Kotian

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v treťom zápase v rámci záverečnej prípravy pred májovými majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia v Bratislave a Košiciach. Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho v sobotu podľahli Nemcom v Garmisch-Partenkirchene 1:3.

Domáci rozhodli o svojom triumfe vydarenou prvou tretinou, v ktorej sa presadili Lean Bergmann a Parker Tuomie. V prostrednom dejstve síce v oslabení znížil Lukáš Cingel, ale nemeckí hráči rýchlo odpovedali zásluhou Marcela Noebelsa. Posledná tretina sa niesla v duchu snahy slovenského tímu o korekciu nepriaznivého výsledku, ktorá však nepriniesla želaný efekt.

Nemeckí hokejisti sa tešia Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR - Jakub Kotian

"Musíme hrať celých 60 minút, v prvej tretine nás súper prehral. My sme neodohrali každé striedanie naplno, to ma sklamalo. Dva góly v troch zápasoch je málo, verím, že v nasledujúcich stretnutiach sa presadíme," zhodnotil druhú prehu s Nemeckom slovenský kouč Craig Ramsay.

Defenzívu súpera pochválil jediný úspešný slovenský strelec Lukáš Cingel: "Nemci hrali veľmi dobre v obrane, nepúšťali nás do šancí. Pri mojom góle urobil dobrú prácu Adam Liška, snažil som sa vystreliť presne."

"Škoda, že sme nepremenili šance, ktoré sme mali. Nebol to jednoduchý zápas. Zaspali sme úvod, nešli nám nohy, ako keby sme ich nechali v autobuse," zhodnotil stretnutie slovenský kapitán Ladislav Nagy.

Andrej Košarišťan odchytal pre gólmana neľahké stretnutie: "Pre mňa to bol ťažký zápas. Cítil som to, že som šesť týždňov neodchytal žiadne stretnutie. Postupne som sa však do toho dostával a rovnako celý tím zlepšoval hru. Myslím si, že tretí gól nás zlomil. Ak by sme ho nedostali, verím, že by sme v tretej tretine ešte niečo s výsledkom urobili. Stále je čo zlepšovať, musíme si pozrieť jednotlivé chyby na videu a poučiť sa z nich v nasledujúcich zápasoch. Verím, že na nás nepadá žiadna 'deka' a v ďalších prípravných dueloch dosiahneme lepšie výsledky. Zápasy proti Nemecku boli vyrovnané, rozhodovali v nich detaily a dúfam, že sa to neskôr otočí v náš prospech."

"Bol som spokojný možno so štyrmi alebo piatimi hráčmi, ktorí podali výkon, aký by som od nich očakával. Väčšina mužstva však predvádzala lepšie a horšie striedania. V minulom roku sa dostali na šampionát aj hráči, ktorí to možno nečakali a niektorí sú mysľou možno vpredu a už sa tam vidia alebo nevidia. Myslím si však, že ich jedinou šancou, ako sa dostať na MS, je v každom striedaní o miestenku bojovať. Káder posilnia aj hráči z NHL, ale nebude to hneď. Všetci štyria hokejisti, ktorí sú k dispozícii po skončení základnej časti profiligy, sa pripoja k tímu 23. apríla. Situácia Richarda Pánika je stále v riešení, ale malo by to byť hotové na budúci týždeň. Potom sa pripojí k mužstvu. Je pravdepodobné, že v zápasoch proti Rakúsku sa už objaví aj Marián Studenič, ktorý príde v strede ďalšieho týždňa," zhodnotil doterajšie účinkovanie reprezentantov generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

Slovenskí hokejisti odohrajú pred štartom domáceho svetového šampionátu ešte šesť prípravných duelov. Najbližšie absolvujú dvojzápasy proti Rakúsku (19. 4. v Salzburgu a 20. 4. v Innsbrucku) a Česku (26. 4. v Trenčíne, 27. 4. v Nitre). V máji si zmerajú sily v Poprade s tímom Veľkej Británie (4. 5.) a prípravu uzavrú súbojom s Nórskom v Michalovciach (7. 5.).

Viac o téme: Nemecko Slovensko MS v hokeji Euro Hockey Challenge
  • Zdroj: SITA, TASR, športky