VIDEO Vzduch maximálne nabitý, iskry z bankoviek skáču: Po TOMTO mužovi túži celá Europa!

Nicolas Pépé
Nicolas Pépé

LILLE - Francúzska liga nie je iba o parížskom Saint-Germain, ale do hry vstupujú aj iné kluby. V ich kádroch sú zaujímavé hráčske osobnosti a práve jedna z nich sa v tejto sezóne vypracovala na hviezdu celej súťaže. Reč je o Nicolasovi Pépém, útočníkovi LOSC Lille.

Pépé sa v minulom ročníku prezentoval 13 gólmi vo všetkých súťažiach, v prebiehajúcom má na konte 19 presných zásahov, z toho sedem zo značky pokutového kopu. K nim pridal fantastických 12 asistencií. V Ligue 1 sa podieľal na 59 % všetkých gólov Lille. Portál transfermarkt.com odhaduje podľa údajov z decembra 2018 jeho prestupovú sumu na 40 miliónov eur. Je teda pravdepodobné, že odvtedy už o niečo stúpla. 

Reprezentant Pobrežia Slonoviny narodený vo francúzskom Mantes-la-Jolie stojí pred dôležitým kariérnym aj životným rozhodnutím. Myslí si to aj vlastník Lille Gérard Lopez, ktorý sa vyjadril pre periodikum Telefoot. "Je to jasné, že odíde. Dostal sa na sumu, ktorú si nemôžeme viac dovoliť. Toto je kariérne rozhodnutie, ktoré musí urobiť. Myslím, že bude mať možnosti." 

 

 

Pépého spájajú s odchodom do viacerých európskych veľkoklubov, na čele by mal byť boj medzi kvartetom PSG, Bayern Mníchov, Arsenal Londýn a Manchester United. Medzi najväčšie prednosti útočníka, ktorý prišiel na svet v roku 1995, patrí hlavne rýchlosť, priamy ťah na bránu, pohyb bez lopty a silná ľavá noha. 


Tagy: Manchester United Bayern Mníchov Paríž Saint-Germain Arsenal Londýn LOSC Lille Nicolas Pépé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Michel Springler; Video: YouTube/Kalizoo Films; Twitter/Whoscored.com

DISKUSIA