VIDEO Sagan opäť ukázal svoje majstrovstvo: Kde by iní zrejme spadli, on pokračoval ďalej!

Slovenský cyklista Peter Sagan počas 117. ročníka Paríž - Roubaix
Slovenský cyklista Peter Sagan počas 117. ročníka Paríž - Roubaix

ROUBAIX - Belgičan Philippe Gilbert z tímu Deceuninck - Quick Step sa stal víťazom 117. ročníka cyklistických pretekov Paríž-Roubaix, podľa mnohých najslávnejšej a najnáročnejšej monumentálnej klasiky zaradenej do kalendára WorldTour. Líder tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan finišoval na piatom mieste, do cieľa prišiel 42 sekúnd po víťazovi, keď vzdal súboj o štvrtú priečku s Belgičanom Sepom Vanmarckom (EF Education First).

Sagan neobhájil svoj triumf spred roka, hoci bol v hre o víťazstvo ešte 15 km pred cieľom, ale potom mu v trojhviezdičkovom sektore dláždenom kockami s názvom Gruson ušla dvojica Gilbert - Politt. Napriek výborne odjazdeným pretekom Sagan zatiaľ nepridal do zbierky 111. triumf profikariéry na ceste, druhý v tomto roku a tretí na monumentálnej klasike. Sagan je víťazom Paríž-Roubaix 2018 a Okolo Flámska spred troch rokov.

Na 257 km dlhej klasike z Compiégne do Roubaix s prezývkou "Peklo severu" museli cyklisti absolvovať aj 54,5 km zákerných kockových úsekov, tzv. pavé, ktoré boli rozdelené do 29 sektorov a niekoľkých stupňov obtiažnosti s legendárnymi prejazdmi Arenberským lesom (2,3 km) či Carrefour de l’Arbre (2,1 km).

Peter Sagan sa na trati dlho vyhýbal zbytočným problémom, ale napokon ho jeden neminul. Približne 93 km pred cieľom v obávanom úseku Arenberského lesa Belgičana Wouta van Aerta (Jumbo-Visma) postihol mechanický problém a Sagan jazdiaci za ním musel náhle vybočiť mimo trať. Situáciu však zvládol majstrovsky a po chvíli už opäť uháňal v ústrety cieľu v Roubaix. Van Aert neskôr ešte spadol, vymenil bicykel a dokázal sa dotiahnuť do prednej skupiny. V Arenberskom lese sa skončila cesta Juraja Sagana tohtoročným Paríž-Roubaix a z pretekov odstúpil.

 

 


Tagy: Peter Sagan Paríž - Roubaix

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Michel Spingler; Video: Twitter

DISKUSIA