VIDEO Krôčik od splnenia otcovho želania: Som sklamaný, bol to bol vyrovnaný zápas

Casper Ruud
Casper Ruud

HOUSTON - Víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Fayez Sarofim & Co. U.S. Men´s Clay Court Championship v americkom Houstone v Texase (dotácia 583 585 USD, antuka vonku) sa stal Čiľan Christian Ignacio Garín. Po nedeľňajšom finálovom triumfe nad rovnako nenasadeným Nórom Casperom Ruudom 7:6 (4), 4:6, 6:3 získal premiérový titul na okruhu ATP.

"Casper je naozaj veľmi dobrý hráč. Jeho forhend sa zo dňa na deň zlepšuje. Odohrali sme zápas vo vysokom nasadení. Darilo sa mi predvádzať moju hru a myslím si, že práve v tomto období hrám môj najlepší tenis," poznamenal 22-ročný rodák zo Santiaga.

Garín má za sebou zaujímavý historický míľnik. Po desiatich rokoch sa stal prvým Čiľanom, ktorý vyhral turnaj na hlavnom mužskom okruhu. Pred ním sa to podarilo mužovi s "dynamitom" v pravačke Fernandovi Gonzálezovi vo Viňa del Mar 2009.

Iba 20-ročný Ruud mohol splniť želanie svojho otca Christiana, ktorý hral v profitenise 10 rokov, ale titul z turnaja ATP si nepripísal. V jedinom finále bol v Bastade v roku 1995. "Som sklamaný, pretože to bol vyrovnaný zápas a o všetkom nakoniec rozhodla jedna strata podania v záverečnom sete. Chcel som hrať agresívne tak, ako mi je to vlastné. Urobil som však niekoľko nevynútených chýb. Celkovo som však odohral dobrý zápas," povedal Ruud.

Dvojhra - finále:
Christian Ignacio Garín (Čile) - Casper Ruud (Nór.) 7:6 (4), 4:6, 6:3

Štvorhra - finále:
Santiago González, Aisam-Ul-Haq Qureshi (Mex./Pak.) - Ken Skupski, Neal Skupski (V. Brit.-4) 3:6, 6:4, 10:6 (zápasový tajbrejk)


Tagy: Casper Ruud Christian Ignacio Garín

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA