Nitra zlomila bystrické prekliatie a neskladá zbrane: Vlani sa to podarilo Trenčínu z 0:3

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA - Hokejistom Nitry sa vo finále play-off proti Banskej Bystrici podarilo v nedeľu v domácom prostredí odvrátiť hroziaci koniec sezóny. Pred nedeľňajším súbojom prehrávali Nitrania 0:3 na zápasy a ich súper mal šancu na oslavu titulu. "Corgoni" však uspeli 2:1 po samostatných nájazdoch a séria pokračuje piatym duelom v utorok 16. apríla pod Urpínom.

"Rozhodlo naše bojovné nastavenie podporené skvelým výkonom brankára Šimbocha. Dôležité bolo, že sme ustrážili Banskú Bystricu v ich presilovkách. Vďaka bojovnosti, obetavosti a chceniu sme víťazstvo nakoniec preklopili na našu stranu. V sérii nám stále chýba premieňanie šancí v presilovkách, pokúsime sa to ešte zmeniť. Banskobystričania vlani proti Trenčínu tiež viedli 3:0 na zápasy a neskôr bolo aj 3:3, ale toto je iná séria a iné mužstvá a my sa pozeráme len po najbližší zápas," zhodnotil asistent trénera HK Nitra Andrej Kmeč do kamier RTVS.

Na Nitre pritom ležala ťarcha nielen z nepriaznivého stavu série, ale aj sobotňajšieho domáceho neúspechu 3:7. "Škoda, že sme nedali prvý gól my. Mali sme viacero šancí i tlak, dobrý pohyb, potom sme však inkasovali. Dvakrát sme sa vrátili, ale následne nám Banská Bystrica strelila góly a už to zavrela," cituje útočníka Mareka Slováka denník Šport. Skúseného centra tešil aspoň strelený gól po dlhšom čase. "Bol to dobrý pocit. Mrzí ma len, že gól nepomohol k lepšiemu výsledku,“ pokračoval.

Naopak, Nitranom pred nedeľou vliala množstvo energie neskutočná podpora priaznivcov, ktorí v sobotu napriek vysokej prehre zostali na tribúnach a desiatky minút spievali podporné chorály pre svojich miláčikov.

Viac o téme: HK Nitra Marek Slovák Andrej Kmeč
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Martin Havran
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články