Tiger Woods opäť na vrchole: O tomto úspechu už ani nesníval!

Tiger Woods
Tiger Woods

AUGUSTA - V nedeľu zažili golfoví fanúšikovia jeden z historických momentov tohto športu. Legendárny Tiger Woods sa po 14 rokoch znovu obliekol do zeleného saka, ktoré patrí víťazovi prestížneho turnaja Masters. V Augusta National Golf Club sa tešil z piateho triumfu, keď predtým uspel v rokoch 1997, 2001, 2002 a 2005.

"Som veľmi šťastný, že som dostal ďalšiu šancu robiť niečo, čo milujem. Najmä po všetkom, čím som si prešiel v uplynulých rokoch. Moje deti videli ako trpím, takže som rád, že im ostanú aj iné spomienky, tentokrát spojené so šťastím a úspechom," uviedol Woods.

Celkovo si Woods na svoje konto pripísal 81. turnajový titul na okruhu PGA a iba jeden triumf ho delí od vyrovnania rekordu jeho krajana Sama Sneada. Zároveň zaznamenal 15. víťazstvo na podujatí z kategórie Majors, medzi ktoré patria okrem Masters Tournament aj PGA Championship, US Open a The Open Championship. Najúspešnejším golfistom na tzv. Majors je ďalší legendárny Američan Jack Nicklaus s 18. triumfmi.

Štyridsaťtriročný Woods čakal na svoj ďalší titul z turnaja kategórie Majors 3954 dní. Predtým naposledy uspel v roku 2008 na US Open. Nasledujúca dekáda však jednému z najlepších golfistov histórie nepriniesla skoro žiadne radostné chvíle. Počas tohto obdobia sa verejne priznal k nevere, ktorá viedla k rozpadu manželstva a prestávke od súťažného diania. Podstúpil aj niekoľko operácií problémového chrbta. Pred dvomi rokmi ho zatkla polícia sa riadenie motorového vozidla pod vplyvom omamných látok.

Po víkendovom úspechu sa však dočkal pozitívnych reakcií nielen od kolegov zo športu, ale aj od politikov a hercov z Hollywoodu. V jeho rodných USA sa hovorí o jednom z najväčších "comebackov" v histórii športu. Informácie priniesol portál BBC.


Tagy: Tiger Woods

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Matt Slocum

DISKUSIA