Uvidia ho aj slovenskí diváci v Košiciach: Philadelphiu od novej sezóny povedie kanadský kouč

Alain Vigneault
Alain Vigneault

PHILADELPHIA - Kanadský tréner Alain Vigneault bude od nasledujúcej sezóny viesť klub zámorskej hokejovej NHL Philadelphia Flyers.

"Letci" v ročníku 2018/19 nepostúpili do play-off, pričom sa na ich lavičke vystriedali Dave Hakstol a Scott Gordon. Päťdesiatsedemročný Vigneault má bohaté skúsenosti s účinkovaním v najkvalitnejšej súťaži sveta, kde začínal už v sezóne 1992/93 ako asistent trénera v Ottawe Senators. Neskôr bol hlavným koučom Montrealu Canadiens, Vancouveru Canucks a New Yorku Rangers, pričom posledné dva menované tímy doviedol do finále Stanleyho pohára.

Rodák z Quebec sa o necelý mesiac predstaví aj slovenským divákom na MS v Bratislave a Košiciach, kde bude lodivodom kanadskej reprezentácie. "Je to pre mňa ocenenie, že som sa mohol stať trénerom Philadelphie Flyers. Na základe histórie a vášnivých fanúšikov môžem povedať, že ide o prvotriednu organizáciu. Som nadšený z toho, že môžem pracovať s talentovanou skupinou hráčov a podieľať sa na tom, ako dostaneme mužstvo medzi elitu NHL," uviedol Vigneault pre oficiálny web súťaže.


Tagy: Philadelphia Flyers Alain Vigneault

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA