VIDEO Ovečkin nabrúsený ako bojovník v UFC: Zákerne zmlátil iba 19-ročného tínedžera!

Alex Ovečkin sa pobil s Andrejom SvečnikovomAlex Ovečkin sa pobil s Andrejom Svečnikovom

CAROLINA - Obhajca titulu Washington dostal 5 gólov na ľade Caroliny a prehral 0:5. V sérii vedie 2:1. Po dva góly Hurricanes strelili Warren Foegele a Dougie Hamilton, český brankár Petr Mrázek chytil 18 striel a zaznamenal štvrtý shutout v play-off. Diváci videli zápas plný iskier a aj jednu bitku hneď v prvej tretine.

"Od začiatku som mal dobrý pocit. Neviem odkiaľ to prichádzalo, ale videl som, že chalani chápali dôležitosť situácie. Museli sme vyhrať a tak sme aj hrali," povedal pre nhl.com tréner Hurricanes Rod Brind'Amour. Carolina zdolala Washington prvýkrát v tejto sezóne, v základnej časti prehrala s Caps všetky štyri duely.

"Vedeli sme, že budú na nás od začiatku tlačiť, pretože potrebovali vyhrať, na čo sme nezareagovali. Všetky štyri formácie hrali pod svoje možnosti, nepodali sme dobrý výkon," povedal kapitán Washington Alex Ovečkin, ktorý sa v prvej tretine pobil s o 14 rokov mladším krajanom Andrejom Svečnikovom. Ovečkin poslal Svečnikova tvrdým direktom k ľadu a otrasený 19-ročný mladík Caroliny sa už od zápasu nevrátil. Ako odhalili spomalené zábery, Ovečkin trafil súpera jedným úderom navyše, ktorý už padnúť nemusel. Súper už padal k zemi, no rozbehnutý ruský kanonier mu uštedril ešte jednu ranu, vďaka čomu si 19-ročný mladík silno udrel hlavu o ľadovú plochu.

Tvrdú nádielku od ruského hokejistu si dokonca všimli aj v organizácii UFC, ktorá bitku na ľadovej ploche dokonca zdieľala na svojom twitterovom účte s popiskom: "Viete, čo sa hovorí. Presnosť prebije silu a načasovanie prebije rýchlosť."

Viac o téme: Washington Capitals Carolina Hurricanes Alex Ovečkin Rod Brind'Amour Andrej Svečnikov
  • Zdroj: TASR, športky