Dve mená a neuveriteľných jedenásť titulov: Mužstvo bolo poskladané parádne!

Matej Češík a Marek BartánusMatej Češík a Marek Bartánus Zdroj: TASR - Branislav Račko, Henrich Mišovič

BANSKÁ BYSTRICA - Zo zbierky hokejových titulov by mohli utvoriť futbalový tím. Hráči HC´05 iClinic Banská Bystrica Matej Češík a Marek Bartánus majú dohromady na konte jedenásť majstrovských trofejí v najvyššej slovenskej súťaži. Najnovší Pohár Vladimíra Dzurillu pridali do zbierky v utorok po tom, čo na domácom ľade spečatili jeho zisk v piatom finále proti HK Nitra výhrou 6:2 a celkovo triumfom 4:1 na zápasy. Češíkovi sa ziskom šiestej majstrovskej trofeje podarilo vyrovnať rekord Juraja Sýkoru a Richarda Kapuša, ktorí ich majú na konte taktiež šesť. Ako priznal, vyhrávať tituly ho stále neomrzelo.

"Vždy je to nádherný pocit. Človek celý rok ´maká´ pre to, aby vyhral posledný zápas. Najkrajší titul je vždy ten posledný, lebo je najemotívnejší a najčerstvejší. A vyhrať ho pred domácimi fanúšikmi je priam paráda," povedal po zisku šiesteho titulu Češík. Ten sa s "baranmi" tešil z celkového triumfu aj v predchádzajúcich dvoch sezónach a v utorok dosiahol "zlatý hetrik". Predtým získal titul aj v tímoch HC Slovan Bratislava a HC Košice. "Mám šiestu trofej, ale nechcem ich porovnávať, hoci si myslím, že tento titul bol najťažší na vybojovanie. Súperi sa na nás pripravili, nemali sme dobrý začiatok sezóny, ale poctivou robotou a tímovosťou sa to podarilo," neskrýval svoje nadšenie 30-ročný krídelník tímu spod Urpína.

Rovnaké pocity mal aj útočník "červeno-bielych" Marek Bartánus, ktorý vo finále strelil gól na konečných 6:2. Celkovo má vo svojej zbierke už päť titulov z Tipsport ligy. "Zakaždým je to krásne a človek si to užíva, pokiaľ môže. Nie je to klišé, že nikdy neviete, kedy môžete získať svoj posledný titul, ale verím, že mi zdravie bude slúžiť a opäť budem môcť byť súčasťou takej partie, v akej som mohol byť aj tohto roku," povedal radostne 32-ročný Bartánus, ktorý predtým rovnako ako Češík získal tituly aj so Slovanom a Košicami.

Hokejisti Banskej Bystrice oslavujú Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Dušan Hein

Obaja spomenutí hráči sa zhodli na tom, čo bolo kľúčové pri zdolaní finálového súpera. Nitra podľa nich nezvládla sériu po fyzickej stránke a rozhodla aj šírka jednotlivých kádrov. "Výsledkovo to možno vyzerá tak, že Nitra bol ľahký súper, ale má naozaj obrovskú silu a treba jej zložiť poklonu. Oni mali predtým ťažkú semifinálovú sériu proti Zvolenu a my sme boli o niečo lepší. V poslednom dueli nám to padalo v presilovkách, o to sa nám hralo lepšie, navyše sme zvládli aj oslabenia. Nitra už nemala fyzickú ani mentálnu silu to otočiť," vyjadril sa Češík. "O triumfe rozhodla šírka kádrov, navyše hráme pre súpera nepríjemný hokej a iné mužstvá odchádzajú fyzicky. Mali sme mnoho individualít, mužstvo bolo poskladané parádne, bez problémov sme prešli sezónou. Za to všetko sme veľmi radi," doplnil Bartánus, ktorý si plánuje vychutnať druhé majstrovské oslavy s tímom spod Urpína v priebehu dvoch rokov.

"Teraz si chcem oddýchnuť a užiť titul. Svoju budúcnosť budem riešiť až potom," odpovedal rodák z Liptovského Mikuláša na otázku, či si aj v nasledujúcej sezóne oblečie dres Banskej Bystrice. Konkrétnejší bol Češík, ktorý by sa v prípade zisku siedmeho ligového titulu počas jedného z nasledujúcich ročníkov osamostatnil na čele historických rebríčkov. "Verím, že naďalej zostanem v tomto víťaznom mužstve. Keď niekto povie, že nechce byť v tomto tíme, klamal by. Každý chce hrať za úradujúceho majstra," poznamenal Češík.

Viac o téme: Marek Bartánus HK Nitra Matej Češík HC '05 iClinic Banská Bystrica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Branislav Račko, Henrich Mišovič
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články